ارتز (بریس) شکستگی اندام های مختلف: ابزاری جهت ثابت نگه داشتن

 1. خانه
 2. /
 3. ارتز
 4. /
 5. ارتز (بریس) شکستگی اندام های مختلف: ابزاری جهت ثابت نگه داشتن

ارتز شکستگی

ارتز شکستگی برای شکستگی در تمام سطوح مختلف در نظر گرفته شده‌است. با این حال، یک بریس شکستگی می‌تواند برای موارد دیگر نظیر دررفتگی مزمن استخوان یا مفصل و یا در شرایط پس از عمل تجویز شود. در هر صورت، بریس را می‌توان به صورت ساخت سفارشی یا آماده سفارش داد. پروتکل درمان به دستور پزشکان برای هر مورد خاص بستگی دارد. با این حال، یک پروتکل استاندارد درمانی برای شکستگی‌های استخوان ران پا شرح داده شده‌است:

تثبیت عدم تحرک

 • شکستگی بسته 2-4 هفته
 • شکستگی باز 4-6 هفته (در صورت پیچیدگی طولانی‌تر خواهد بود)

تحمل وزن نسبی در ارتز شکستگی

 • برای 6-8 هفته

تحمل وزن کامل در ارتز تا زمانی که رضایت کسب شود

انواع ارتز و بریس شکستگی


Orlando HKAFO

Orlando HKAFO

این ارتز از اجزای ارتودنسی مدولار سبک وزن، بلند مدت و سفارشی تشکیل شده است. آن شامل ارتز لگن Newport و ارتز شکستگی ران/KAFO Orlando است. بخش نزدیک به لگن با استفاده از نئوپرین (لاستیک مصنوعی مقاوم در برابر گرما، روغن و نور) قابل تعویض و شستشو پوشیده شده است. قطعات پلاستیکی قسمت ران از پلی اتیلن ساخته شده‌اند و شامل مفصل ران برای حرکت آزاد مفاصل زانو و مفاصل drop lock است. مفاصل دیگر نیز با پرداخت هزینه بیشتر در دسترس خواهند بود. این ارتز در روز سفارش ارسال می‌شود و برای استفاده آماده است، تنها نیازمند اتصال بخش لگن به قسمت ران است.

 • سفارش ارتز آماده می‌تواند از طریق تلفن، فکس و یا ایمیل ارسال شود.
 • موثر برای شکستگی‌های ابتدای ران که از داخل ترمیم شده‌اند.
 • چرخش و دررفتگی احتمالی لگن را محدود می‌کند.

Orlando KAFO

Orlando KAFO

این ارتز برای بسیاری از علائم ارتوپدی کامل پا پیش ساخته و پیش مونتاژ شده‌است. ارتز Orlando KAFO به‌خصوص برای شکستگی دور از مبدا ران و یا نزدیک به استخوان درشت نی یا فلج نیمی از بدن که منجر به CVA می‌شود، مفید است. طراحی باریک ران M-L، و طولانی‌تر A-P برای انطباق بیشتر آناتومیک در نظر گرفته شده‌است. مفاصل زانویی قابل تنظیم و با حرکت آزاد اجازه می‌دهد محدوده خاصی از حرکات و کنترل زانو انجام شود. کفش تک محور یا قوزک کامل با پایه گسترده باعث جلوگیری از شل شدن و افتادن پا در بیماران پس از CVA می‌شود. مفصل پلاستیکی علاوه بر زیبایی، جنبه حفاظتی نیز دارد. همچنین به صورت سفارشی جهت پخش و سفارشی جهت اندازه‌گیری موجود است. تمام اجزا قابل تعویض بوده و به‌صورت جداگانه نیز در دسترس هستند.

 • اجزای پلی اتیلن قابل شستشو، تماس کامل را راحت‌تر می‌کند
 • ارتز به صورت پیش مونتاژ شده است- نه به صورت یک کیت
 • اجزای پلی اتیلنی سبک وزن و با دوام
 • عالی برای کاربرد اداری و یا بالینی
 • موجود با اتصالات قابل تنظیم

Orlando TPFx

Orlando TPFx

بریس Orlando TPFx جدید می‌تواند برای درمان شکستگی بدون عمل یا پس از عمل قسمت ابتدایی استخوان درشت نی، به‌دنبال ترمیم داخلی این شکستگی‌ها یا حذف یك دستگاه ترمیم خارجی موثر باشد. سیستم بریس پیش ساخته یا سفارشی جهت اندازه‌گیری Orlando Tibial Plateau Fx به رفع بسیاری از مشکلات مربوط به درمان ارتوپدی بدون عمل این شکستگی دشوار بالقوه می‌پردازد. این سیستم توسط مهندسان بیومکانیک همراه با یک ارتودنتیست با تجربه بیش از 30 سال در زمینه بریس درشت نی به‌صورت سفارشی طراحی شده‌است. اجزا در حالت پیش ساخته، پیش مونتاژ یا سفارشی برای اندازه‌گیری در دسترس هستند که می‌تواند از طریق تلفن، فکس یا ارتباطات کامپیوتری از Orthometica، یا به صورت سفارشی برای پخش از بخش مرکزی ساخت Orthometica، درخواست شود.

 • به صورت بریس KAFO پیش ساخته یا سفارشی جهت اندازه‌گیری موجود هستند
 • عناصر پلی اتیلن سبک وزن، بادوام و قابل انعطاف، راحتی بیماران را افزایش می‌دهد
 • با انواع مختلفی از پیکربندی اتصالات زانو موجود است
 • محور تک محور یا گزینه تثبیت موقعیت مچ پاطراحیPTB” ” با اجزای قدامی خاردار کنترل چرخشی و هیدرولیکی دور محیطی را فراهم می‌سازد که اجازه تثبیت به زودی 2-6 هفته پس از شکستگی را می‌دهد.

بریس شکستگی استخوان درشت نی- بخش استخوان درشت نی/ نوع Sarmiento

بریس شکستگی استخوان درشت نیاین ارتز کاربردی پیش ساخته برای شکستگی‌های استخوان دراز درشت نی و نازک نی طراحی شده‌است، و همچنین به صورت سفارشی جهت پخش موجود است. این ارتز امکان حرکت مفاصل مجاور (زانو، مچ پا و پا) را برای افزایش جریان خون، استئوژنز (استخوان‌سازی) و بهبود عملکرد فراهم می‌کند. ترموپلاستیک سبک و قابل انعطاف می‌تواند توسط قیچی مخصوص قالب بریده شده و به‌وسیله یک تفنگ حرارتی اصلاح شود. این بریس با قرار دادن کفش تک محور استفاده می‌شود.

 • نوارهای چسب قلاب‌دار قابل تنظیم با تغییر حجم منطبق هستند
 • باز شدن قسمت پشت، کنترل برآمدگی استخوان درشت نی و توازن درشت نی را تسهیل می‌کند
 • طراحی نوعPTB” ” کنترل چرخشی و هیدرولیکی دور محیطی را فراهم می‌کند، که اجازه تثبیت به زودی 2-6 هفته پس از شکستگی را می‌دهد

بریس پس از جراحی شکستگی استخوان درشت نی

بریس پس از جراحی شکستگی استخوان درشت نی

این ارتز پیش ساخته قسمت تحتانی پا با فوم قالبی و سوراخ شده به منظور ارائه پشتیبانی مازاد پس از عمل جراحی، به‌ویژه پس از پایداری بخش داخلی مغز استخوان درشت نی و بعد از حذف دستگاه‌های تثبیت خارجی، طراحی شده‌است. هنگامی‌که آسیب بیش از حد بافت نرم باید مورد توجه قرار گیرد، این بریس می‌تواند مفید واقع شود. نمای پلاستیکی امکان گرفتن پرتوهای X با کیفیت عالی، و پشتیبانی دورانی و هیدرولیکی برای تحمل وزن اولیه را برای رسیدگی به پروتکل‌های ارتوپدی فراهم می‌کند. ملحقات کفش مدولار قابل تعویض هستند.

 • موثر برای پس از خارج کردن فیکساتور خارجی و پایداری بخش داخلی مغز استخوان
 • نوارهای چسب قلاب‌دار قابل تنظیم با تغییر حجم منطبق هستند
 • باز شدن قدامی، ارزیابی بافت نرم را تسهیل می‌کند

بریس شکستگی قوزک (مچ) پا

بریس شکستگی قوزک (مچ) پا

یک ارتز کاربردی تحمل‌کننده وزن که پس از عمل امکان خمیدگی به عقب و خمیدگی کف پا را فراهم کرده و  وارونگی/ انحراف به خارج را محدود می‌کند، پس از تثبیت داخلی شکستگی دوگانه قوزک، شکستگی سه‌گانه قوزک بیرونی و داخلی و انتهای استخوان نازک نی، یا شکستگی‌های جانبی قوزک با رباط‌های مثلثی پاره شده، استفاده می‌شود. این ارتز به‌منظور به حداقل رساندن اثرات نامطلوب بر سیستم عروقی طراحی شده‌است. پدهای PPT در قسمت قوزک، این بریس را برای پیچ‌خوردگی‌های شدید نیز بسیار مطلوب کرده‌است.

 • طراحی شده برای آسیب‌های شدید مچ (قوزک) پا – بعد از عمل یا بعد از آسیب‌دیدگی
 • پلی اتیلن قابل انعطاف اجازه تماس کامل را می‌دهد
 • وارونگی و انحراف به خارج را محدود می‌کند
 • طراحی و نوارهای چسب قلاب‌دار قابل تنظیم با تغییر حجم منطبق هستند

بریس شکستگی ران- بخش ران

بریس شکستگی ران- بخش ران

طراحی باریک M-L برای شکستگی‌های محور ران و شکستگی‌های ابتدای استخوان درشت نی که نیاز به ارتز بلند دارند، مفید است. طراحی بلندتر با آناتومیک بدن سازگارتر است و باعث افزایش راحتی و قابلیت تنظیم می‌شود. بخش انتهایی به‌راحتی می‌تواند به طول مورد نظر کاهش یابد. دهانه قدامی برای سهولت کاربرد ایجاد شده‌است. سخت افزار برای اتصال هر نوع از مفاصل زانو در برگرفته شده‌است.

ارتز سفارشی بخش تحتانی

ارتز سفارشی بخش تحتانی

بخش ساخت سفارشی Orthometica تعدادی از ارتزهای پا را به دو منظور کارکردی و شکستگی ارائه می‌دهد. بسته به این‌که شما به یک بریس شکستگی بدون عمل جراحی و یا بعد از عمل دارید، یک ارتز زانو- قوزک- پا، یا یک ارتز HKAFO با باندپیچی ران نیاز دارید، تکنسین‌های تولید سفارشی ما می‌توانند یک ارتز سفارشی برای اندازه گیری یا سفارشی برای پخش را به‌صورت منحصر به آسیب‌شناسی بیمار شما بسازند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره و نوبت‌دهی