ارتز (بریس) میلواکی در درمان کجی ستون فقرات، اسکولیوز یا قوز کمر

 1. خانه
 2. /
 3. ارتز
 4. /
 5. ارتز (بریس) میلواکی در درمان کجی ستون فقرات، اسکولیوز یا قوز کمر

بریس میلواکی

بریس میلواکی، یک بریس کمر است که در درمان انحناهای ستون فقرات (مانند اسکولیوز (کج‌پشتی) یا کفیوز (کوژپشتی یا قوز)) در کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارتز میلواکی یک بریس نیم‌تنه کامل است که از لگن تا پایه جمجمه گسترش می‌یابد. بریس‌های میلواکی اغلب بر روی قالبی از نیم‌تنه بیمار به صورت سفارشی ساخته می‌شوند، اما در برخی موارد، می‌تواند از قطعات پیش‌ساخته تهیه شود. سه میله – دو خلفی و یک قدامی – به یک کمربند لگنی ساخته شده از چرم یا پلاستیک و همچنین یک حلقه گردنی متصل می‌شوند. حلقه دارای یک قالب قدامی گلویی و دو پد پشتی وابسته به استخوان پس سری است که در پشت سر بیمار قرار می‌گیرد. پدهای جانبی به نوارها متصل می‌شوند؛ تنظیم این بندها، ستون فقرات را در محور نگه می‌دارد.

هدف و نیازمندی‌ها


هدف استفاده از بریس میلواکی

ارتز میلواکی یک بریس بدنی است که برای جلوگیری از پیشرفت کج‌پشتی و کوژپشتی استفاده می‌شود. این ارتز همچنین به‌عنوان یک ارتز گردنی، وابسته به قفسه سینه، پایین کمر، و وابسته به استخوان خاجی (CTLSO) شناخته شده‌است. به‌منظور محافظت از پوست، این ارتز روی یک زیرپیراهن پوشیده می‌شود. هدف ارتز میلواکی، پوشیدن آن برای 22 تا 23 ساعت در روز تا پایان سه هفته است. این بدین معنی است که شما باید:

 • ارتز خود را به درستی بپوشید.
 • به تدریج شروع به پوشیدن ارتز خود کنید.
 • مراقب پوست خود باشید.
 • ارتز خود را هر روز تمیز کنید.

 

نحوه پوشیدن بریس میلواکی


نحوه پوشیدن بریس میلواکی

 • برای پوشیدن ارتز، ارتز را از پشت کمر باز کنید. بازوهای خود را در طول ارتز در هر دو طرف پایه جلویی قرار دهید. شکاف را روی مفصل ران بکشید. قسمت جلو را گرفته و بقیه ارتز را دور خود بکشید. اطمینان حاصل کنید که گردن شما داخل حلقه گردن است که پایه جلو را به پایه‌های پشتی متصل می‌کند.
 • اطمینان حاصل کنید که همه نوارها و پدهای اصلاحی خارج از کمربند پلاستیکی هستند.
 • اطمینان حاصل کنید که ارتز مستقیما رو به جلو است و پیچ نخورده است. شکاف ارتز باید در وسط کمر شما باشد. شکاف ارتز که در ناحیه کمر قرار دارد، باید در پشت بین دو کفل باسن قرار گیرد. رول کمر ارتز (دندانه داخلی) باید روی کمر شما، درست بالای استخوان‌های لگن قرار گیرد.
 • در ابتدا ممکن است سفت کردن ارتز در حالی‌که دراز کشیده‌اید آسان‌تر باشد. در این حالت ممکن است ستون فقرات شما صاف‌تر باشد. همچنین ممکن است شما فضای بیشتری برای محکم کردن ارتز به‌طور صحیح داشته‌باشید. هنگامی که ستون فقرات شما به ارتز عادت می‌کند، ممکن است بتوانید آن را در حالی‌که ایستاده اید، محکم کنید.
 • بند بسته شدن ارتز را از طریق قلابی که در قسمت پایین در پشت آن قرار دارد، بکشید و در سوراخ مشخص شده محکم کنید. مهره بسته شدن پشت گردن خود را در بالای ارتز بالا ببرید. همان‌طور که ارتز را بالا می‌برید، باید موقعیت را چک کنید تا اطمینان حاصل شود که رول‌های دور کمر به‌طور مناسب قرار گرفته‌اند.
 • پارچه‌های اضافی زیرپیراهنی را در اطراف پایین و بالای ارتز به پایین بکشید، به‌طوری که لباس شما صاف شود.
 • اطمینان حاصل کنید که در زیرپیراهنی شما چروکی وجود ندارد. چین و چروک می‌تواند باعث زخم شدن پوست شما شود.
 • سپس بندهای پدهای اصلاح باید زیر پایه‌ها کشیده شوند و روی قلاب‌های مناسب بالا آورده شوند تا به میزان صحیح (با توجه به علامت‌ها) محکم شوند. هنگام پوشیدن و درآوردن ارتز، نیازی به باز کردن بندهای پد اصلاحی جلو و عقب به‌طور هم‌زمان نیست. انتهای جلو یا عقب می تواند در بالا باقی بماند و انتهای مخالف باز شود.
 • همیشه ارتز را از سوراخ‌های مشخص شده بالا بکشید. هرگز آن را از شل نکنید. اگر آرتروز را به‌صورت شل بپوشید، مشکلات و ناراحتی پوستی خواهید داشت. ارتز شل در هر زمانی که شما حرکت می‌کنید تکان خورده و پوست شما و استخوان‌های برجسته (استخوان‌های دنده و مفصل ران) را اذیت می‌کند. اگر به‌طور منظم نفخ معده دارید، می‌توانید اندکی (کمتر از یک سوراخ) ارتز را بر روی هر بند برای مدت زمان کوتاهی شل کنید.

 

عادت کردن به پوشیدن ارتز


عادت کردن به پوشیدن ارتز

استفاده از ارتز شبیه به استفاده از کفش‌های جدید و تنگ است. برنامه زیر برای کمک به پوست و عضلات شما در سازگاری با پوشیدن ارتز طراحی شده است. این برنامه شامل یک فرایند تدریجی است که معمولاً دو تا سه هفته به طول می‌انجامد. هنگام خواندن این بخش، به برنامه روزانه پوشیدن ارتز مراجعه کنید. شما پنج مرحله پوشیدن ارتز را دنبال خواهید کرد، با شروع از شش ساعت در روز، سپس افزایش به هشت ساعت، سپس 14 ساعت، سپس 16 ساعت و در نهایت 22 تا 23 ساعت در روز. این برنامه فقط یک راهنما است و شما می‌توانید برنامه خود را به صورت منحصر به فرد ایجاد کنید، به شرطی که تدریجی باشد و پس از سه هفته بتوانید ارتز را به صورت تمام وقت استفاده کنید. برنامه روزانه پوشیدن ارتز را در یک جدول اعلانات نصب کنید و هر روز پس از تکمیل هر مرحله، آن را تایید کنید. اگر از برنامه عقب ماندید، روزها را از دست ندهید و سعی کنید برنامه را به درستی دنبال کنید.

مرحله 1 (روز 1 تا روز 5)

 • هدف: پوشیدن ارتز برای شش ساعت بعد از مدرسه.

دستورالعمل‌ها را در روزهای 1 تا 5 برای رسیدن به شش ساعت در روز دنبال کنید. اگر در دوره تعطیلات تحصیلی خود پوشیدن ارتز را شروع کردید، دوره‌های زمانی مشابهی را که در برنامه پیشنهاد شده دنبال کنید. وقتی روز 5 را تکمیل کردید، به مرحله 2 بروید.

مرحله 2 (روز 6 تا روز 10)

 • هدف: پوشیدن ارتز برای هشت ساعت در خواب.

دستورالعمل‌ها را از روز 6 تا روز 10 برای رسیدن به هشت ساعت در روز دنبال کنید. سعی کنید ارتز را در تمام طول شب، در صورت امکان از شب اول، بپوشید. هنگامی که به روز 10 رسیدید، به مرحله 3 بروید.

مرحله 3 (روز 11 تا روز 15)

 • هدف: پوشدین ارتز به مدت 14 ساعت، پس از مدرسه و در هنگام خواب.

دستورالعمل‌ها را از روز 11 تا 15 برای رسیدن به 14 ساعت در روز دنبال کنید. این مرحله زمانی که شما در خوابیدن با ارتز حرفه‌ای شدید، باید نسبتا آسان باشد. برای تمام مدت، به‌جز برای مراقبت از پوست قبل از خواب، ارتز را به تن داشته باشید. هنگامی که به روز 15 رسیدید، به مرحله 4 بروید.

مرحله 4 (روز 16 تا روز 17)

 • هدف: پوشیدن ارتز برای 16 ساعت در روز، در مدرسه و در هنگام خواب.

در روز 16، ارتز را تا زمانی که به رختخواب می‌روید نپوشید، سپس ارتز را بپوشید و آن را تا زمان ناهار درنیاورید. روز 17 همانند روز 16 عمل کنید، به‌جز اینکه ارتز را در تمام روز در مدرسه بپوشید.

مرحله 5 (روز 18 تا روز 20)

 • هدف: پوشیدن ارتز به مدت 22 تا 23 ساعت در روز.

در پایان این مرحله، شما ارتز را به‌صورت تمام وقت خواهید داشت. شما می‌توانید هر زمانی که دوست دارید، دو ساعت روزانه بدون ارتز خود را داشته باشید: برای مثال، زمان رفتن به ورزشگاه در مدرسه، زمان خوردن شام و غیره.

 

مراقبت از پوست


جلوگیری از مشکلات پوستی (درد، قرمز شدن، کنده شدن پوست) بسیار مهم است. پوست زیر ارتز نیاز به قوی شدن و سفت شدن دارد، به‌خصوص در جایی که ارتز سخت‌ترین فشار را وارد می‌کند. برای محافظت از پوست:

 • هر روز حمام کنید یا دوش بگیرید.
 • همیشه یک زیرپیراهنی چسبان، 100% پنبه‌ای (بافت لوله‌ای) بدون درزهای جانبی بر روی پوست به تن کنید. شما همچنین می توانید یک تی شرت را به‌صورت برعکس (پشت و رو) بپوشید به‌طوری که درزها روی پوست شما نباشند.
 • ارتز را در حالی‌که بندها در نقاط مشخص شده هستند، بپوشید. اگر آرتروز را به‌صورت شل بپوشید، در اطراف حرکت کرده و باعث مشکلات پوستی می‌شود.
 • حداقل یک زیرپیراهنی تمیز و تازه را برای هر روز استفاده کنید. در آب و هوای گرم، بسته به اینکه شما چقدر عرق می‌کنید، توصیه می‌شود آن را دو تا چهار بار در روز عوض کنید. هرچه زیرپیراهنی را خشک‌تر نگاه دارید، احساس راحتی بیشتری خواهید کرد.

برای تقویت و سفت شدن پوست

 • از کرم‌ها، لوسیون‌ها یا پودر در زیر ارتز استفاده نکنید. آنها پوست را نرم می‌کنند.

برای نظارت بر پوست

 • هر بار که ارتوز را درمی‌آورید، پوست خود را برای قرمزی بررسی کنید. اگر قرمزی برای مدت بیش از نیم ساعت طول بکشد، این مناطق را به‌دقت برای کبودی، تغییر رنگ بنفش، زخم‌های باز یا تاول‌ها بررسی کنید. در اولین نشانه این علائم، با متخصص ارتز خود تماس بگیرید. منتظر نمانید تا پوست شما کنده شده یا خونریزی داشته باشد.
 • اگر پوست اذیت و یا دچار درد، قرمزی یا کنده شدن شد، ارتز را تا زمانی‌که پوست التیام یابد، نپوشید. این امر مکن است یک روز یا بیشتر طول بکشد. در صورتی‌که این اتفاق افتاد، فورا با متخصص ارتز خود تماس بگیرید.
 • ممکن است مشکل به‌صورت تلفنی حل شود. از کرم، پودر یا لوسیون استفاده نکنید. اگر سوزش ادامه داشت، با جراح ارتوپدی یا دکتر خانوادگی تماس بگیرید.
 • گاهی اوقات پوست بالای کمر و لگن تیره‌تر می‌شود. هنگامی‌که درمان ارتز به اتمام برسد، پوست شما به حالت طبیعی بازخواهد گشت.
 • رژیم مراقبت از پوست خود را حتی پس از اینکه در ارتز احساس راحتی کردید، ادامه دهید.
 • اگر مشکلات ارتز و یا مشکلات پوستی شما ادامه داشت، یک وقت ملاقات زودتر از کلینیک بگیرید.

 

تمیز کردن ارتز


تمیز کردن ارتز

فوم پلاستیکی داخلی باید هر روز تمیز شود. برای تمیز کردن آستر، از یک پارچه با ضدعفونی کننده آنتی باکتریال دست استفاده کنید، سپس آن را با یک پارچه مرطوب به‌طور کامل پاک کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام ضدعفونی کننده‌ها از داخل پاک شده‌است، زیرا می‌تواند باعث تحریک و آزار پوست شود. در صورت نیاز پوسته سخت پلاستیکی بیرونی را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید. یک پارچه حوله‌ای می‌تواند در خشک کردن ارتز کمک کند. ارتز در 20 تا 30 دقیقه به‌طور خود به خود خشک می‌شود. اگر ارتز به زودی مورد نیاز باشد، با استفاده از یک خشک کن خنک کننده می‌توان ارتز را بین پنج تا 10 دقیقه خشک کرد. هرگز ارتز را در آب قرار ندهید یا آن را زیر شیر آب نگیرید. اطمینان حاصل کنید که قطعات فلزی و چرمی خیس نمی‌شوند. ارتز را در آفتاب بسیار گرم، در یک ماشین گرم در تابستان یا در کنار یک رادیاتور گرم قرار ندهید. ممکن است پلاستیک نرم شده و شکل خود را از دست بدهد. لباس‌های گشاد، خطوط ارتز را نمایان نمی‌کنند. شلوار معمولا حداقل یک سایز بزرگتر است. شلوارها با کمربندهای الاستیک ممکن است راحت‌تر باشند.

 

درمان فیزیوتراپی همراه با بریس میلواکی


درمان فیزیوتراپی همراه با بریس میلواکی

اگر پزشک شما توصیه کند، یک فیزیوتراپیست به شما تمریناتی را خواهد داد.

فعالیت روزمره با بریس میلواکی


ارتزها منجر به تولید عضلات تنبل، به‌ویژه در معده و قسمت پایین کمر می‌شوند، بنابراین بسیار مهم است که از لحاظ جسمی تا حد امکان فعال باشید. شما باید تا حد توان در ورزش‌های زیادی مشارکت داشته و تمرین‌های تجویز شده روزانه توسط فیزیوتراپیست خود را انجام دهید. بعضی از ورزش‌ها مانند بیس‌بال و دوچرخه‌سواری ممکن است با ارتز انجام شود. انجام سایر فعالیت‌هایی که نیاز به انعطاف پذیری زیادی دارند، مانند باله، ترامپولین و ژیمناستیک، ممکن است با ارتز دشوار باشد.

فعالیت‌هایی که نیازمند این هستند که شما میزان تعادل خود را به‌سرعت افزایش دهید یا نیاز به افزایش انعطاف‌پذیری یا افزایش مصرف هوا داشته باشید، باید بدون ارتز انجام شوند. این فعالیت‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • اسکیت
 • اسنوبورد
 • اسکی روی زمین
 • اسب سواری

هنگامی‌که ارتز برای ورزش درآورده می‌شود، جزء ساعت‌های نپوشیدن ارتز در نظر گرفته می‌شود. اگر بیش از دو ساعت از ارتز استفاده نمی‌کنید، تا حد امکان مطابق با برنامه پیش بروید. اگر در آب شور شنا می‌کنید، ارتز را به‌خوبی با آب شیرین بشویید، سپس با حوله آن را خشک کنید. به‌طور کلی، شما می‌توانید بدون ارتز شنا کنید، زیرا آب از کمر شما حمایت می‌کند. برای راهنمایی‌های خاص در مورد شنا و فعالیت‌های دیگر با پزشک خود مشورت کنید.

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره و نوبت‌دهی