انتخاب یک پروتز مناسب بر اساس سن بیمار، محل قطع عضو و میزان تحرک

  1. خانه
  2. /
  3. پروتز
  4. /
  5. انتخاب یک پروتز مناسب بر اساس سن بیمار، محل قطع عضو و میزان تحرک

قطع عضوها امروزه گزینه‌های مختلفی دارند و انتخاب پروتز یک تصمیم مهم است. نه تنها سال‌ها از آن استفاده خواهید کرد، بلکه پروتز مناسب می‌تواند بدون درد باشد و سبک زندگی مورد نظر شما را امکان پذیر سازد. در این مقاله، ما در مورد مهم ترین مواردی که باید هنگام انتخاب پروتز در نظر بگیریم بحث خواهیم کرد.

کلینیک تخصصی ارتوپدی فنی امید، یکی از بهترین مراکز تخصصی برای درمان و کمک به بیمارانی است که نیاز به خدمات پروتز مصنوعی بعد از قطع عضو دارند. متخصصین این مرکز، بیماران خود را در انتخاب یک پروتز مناسب، اطلاعات لازم درباره‌ی انواع پروتزها، نحوه‌ی عملکرد آن‌ها و انتظار بیمار از کارآیی پروتز راهنمایی می‌کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های زیر تماس‌ حاصل فرمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی و یا رزرو نوبت در کلینیک امید می‌توانید با شماره تلفن‌های 0216601415802166015211 تماس حاصل فرمایید.

انتخاب پروتز مناسب بعد از قطع عضو 


انتخاب پروتز مناسب بعد از قطع عضو

اینکه چه نوع پروتزی برای شما مناسب است به عوامل متعددی از جمله علت و محل قطع عضو، سن بیمار،میزان تحرک بیمار و بسیاری از موارد دیگر بستگی دارد. در این قسمت به برخی از فاکتورهای مهم در انتخاب پروتز مناسب بعد از قطع عضو اشاره شده است. با هم بررسی کنیم:

فرم یا عملکرد … یا هر دو؟ 

اولویت‌ها در افراد ممکن است متنوع باشند. برخی از افراد علاقه‌مند به ورزش هستند و بدون آن نمی‌توانند زندگی کنند، در حالی که دیگران به سادگی به دنبال یک اندام مصنوعی هستند که در حد امکان به ظاهر یک اندام طبیعی انسان نزدیک باشد.

اگرچه هر پروتز بدون درد خواهد بود، اما همان اندام مصنوعی که برای دویدن با سرعت زیاد نیاز دارید، معمولاً با کفش‌های پاشنه بلند یا کفش‌های مهمانی درست کار نمی‌کند. برای برخی از افراد، هر دو اولویت بیش از حد مهم هستند و آن‌ها در حقیقت چندین پروتز مصنوعی را انتخاب می‌کنند و این امر نوع سبک زندگی آن‌ها را امکان پذیر می‌کند.

فعالیت‌هایی را که می‌خواهید انجام دهید در نظر بگیرید

انتخاب پروتز مناسب با توجه به فعالیت های خود

پروتز به سادگی یک نوع ابزار است و انتخاب آن به خواسته‌های شخصی شما بستگی دارد. این بدان معنی است که هیچ دستگاهی وجود ندارد که برای همه بهترین باشد زیرا هر فرد اهداف مختلفی دارد.

برخی از فعالیت‌هایی که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید عبارتند از:

  • می‌خواهید راه بروید یا بدوید؟
  • آیا می‌خواهید در ورزش‌های تفریحی مانند اسکی، شنا یا دوچرخه سواری شرکت کنید؟
  • چگونه می‌خواهید به دنبال کار، بازی یا فعالیت‌های دیگر باشید؟
  • چه نوع مشاغل روزانه ای را باید انجام دهید؟

یک متخصص پروتز پزشکی می‌تواند یک دست یا پای مصنوعی بسازد که به صورت اختصاصی برای هر هدف خاصی طراحی شده باشد، از فعالیت‌های تفریحی گرفته تا کارهای خانه. مهم است که در مورد فعالیت‌ها و اهداف خود با متخصص پروتزهای پزشکی خود صحبت کنید. هیچ کس بهتر از خودتان نمی‌داند به چه چیزی می‌خواهید برسید!

سطح قطع 

گوش مصنوعیمیزان قطع عضو بر روی مواردی که باید هنگام انتخاب اندام مصنوعی در نظر گرفت تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، اگر یک فرد قطع عضو زیر زانو هستید، ممکن است حرکت مفصل برای شما مهم نباشد، اما اگر یک فرد قطع شده از بالای زانو باشید، ممکن است ضروری باشد. همان‌طور که انتظار دارید، همین امر را می‌توان برای قطع عضوهای زیر آرنج و بالای آرنج نیز صادق است.

اعتبارنامه ها را بررسی کنید .

متخصص پروتز باید مدرک و گواهی داشته باشد که غالباً در وب سایت یا دفتر وی به نمایش در می‌آید. اگر اعتبارنامه به راحتی در دسترس نیست، می‌توانید یک نسخه از آن را بخواهید.

مطبی را پیدا کنید که مکان آن برای شما مناسب باشد 

در مرحله مناسب ممکن است لازم باشد چندین مراجعه به مطب پروتز انجام دهید. یافتن مکانی نزدیک به خانه یا محل کارتان می‌تواند این روند را برای شما ساده کند.

به یک گروه پشتیبانی بپیوندید و بازخورد بخواهید 

برخی از گروه های پشتیبانی می‌توانند لیستی از گروه های پشتیبانی محلی موجود در منطقه شما را ارائه دهند. می‌توانید با ارسال پستی در گروه درخواست توصیه و تجربه دیگران با شرکت‌های محلی را داشته باشید.

 بررسی‌ها را دوباره ببینید

در این دوره مدرن، بررسی‌ها گویای همه چیز است. اگر مشتریان تجربیات بسیار خوب یا بدی داشته اند، بسیار محتمل است که آن‌ها را به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته باشند. نظرات موجود در Google Yelp و Facebook را بررسی کنید تا ببینید تجربه دیگران در هنگام انتخاب یک شرکت پروتز خاص چگونه است. اگر یک بررسی بد وجود دارد، ارزیابی خود را از قابلیت اطمینان آن انجام دهید و به دنبال پاسخ صاحب مشاغل باشید. در نظر بگیرید که آیا مالک سعی کرده شرایط را به شکلی مطابق با انتظارات شما اصلاح کند یا خیر.

با دفتر تماس بگیرید

شما می‌توانید ساعت‌ها به صورت آنلاین وقت بگذارید و سعی کنید از یک شرکت بالقوه تصور کنید، اما تماس با ما برای درخواست اطلاعات بیشتر درک بهتری از عملکرد کسب و کار به شما می دهد. آیا آن‌ها از طریق تلفن دوستانه و صمیمی به نظر می‌رسند؟ آیا آن‌ها وقت می‌گذارند تا به تمام سوالات شما گوش دهند و به آن‌ها پاسخ دهند؟ آیا آن‌ها شما را برای مشاوره رایگان دعوت می‌کنند؟ پاسخ به این سوالات ممکن است تجربه کلی شما با شرکت را پیش بینی کند، در صورتی که تصمیم بگیرید در طولانی مدت با آن‌ها کار کنید.

تمام سوالات خود را جمع کنید و با متخصص پروتزخود در میان بگذارید 

به طور معمول می‌توانید یک مشاوره رایگان تنظیم کنید تا با یک متخصص اندام مصنوعی بالقوه آشنا شوید و به آن‌ها اجازه دهید انتظارات خود را از روند سفارشی سازی به اشتراک بگذارند. همه و همه سوالات را آماده کنید تا اطمینان حاصل کنید که از تصمیم خود مطمئن هستید. در طول این مکالمه، توجه داشته باشید که آیا به اندازه کافی احساس راحتی می‌کنید تا نظرات خود را بیان کنید و نیازها و سوالات خود را به متخصص پروتز بیان کنید، زیرا این سوالات می‌توانند در تمام مدت کار با آن‌ها به وجود بیایند.

برای نظر دوم شخصی را با خود به جلسه ببرید

از یک دوست یا بستگان معتمد بخواهید برای مشاوره با شما همراه شود. این ابزاری را برای شنیدن همه موارد گفته شده توسط شخص دیگر فراهم می‌کند، که با اطمینان از دست دادن هیچ اطلاعات مهمی می‌تواند در تصمیم گیری به شما کمک کند. پس از بازدید خود، می‌توانید درباره برداشت خود از شرکت با این شخص مورد اعتماد در میان بگذارید و نظر او را جویا شوید.

در مورد استفاده از فن آوری مدرن سوال کنید

پیشرفت در فناوری استفاده شده برای پروتز می‌تواند نتایج مثبتی را برای قطع عضو داشته باشد. بدانید چه فناوری هایی برای نیازهای خاص شما در دسترس است و در مورد اینکه آیا این فناوری از ابتدا می‌تواند بخشی از روند ساخت اندام مصنوعی سفارشی شما باشد، بحث کنید. به عنوان مثال، با توجه به هزینه‌های کمتر پروتزهای پیشرفته کمتر، برخی ازپزشکان ممکن است بخواهند با گزینه‌های فناوری کمتر شروع کنند و بعداً به گزینه‌های پیشرفته تر ارتقا دهند. این امر همیشه یک استراتژی صحیح نیست، از آنجا که شروع با یک نوع و تلاش برای تغییر بعدا می‌تواند نیاز به یادگیری عادت‌های بد را ایجاد کند. اطمینان حاصل کنید که پروتزی که برای کار انتخاب می‌کنید مایل است به روزترین فناوری موجود را برای نیازهای شما پیدا کند.

از آن‌ها بپرسید که چگونه می‌توانند در پوشش هزینه کمک کنند. 

هنگامی که به فن آوری‌های پیشرفته‌تری روی می‌آوریم، امکان دارد قیمت آنها نیز بالاتر باشد. بهتر است با متخصص پروتز خود درباره گزینه‌های موجود صحبت کنید و ببینید که چه راهنمایی‌هایی می‌تواند برای کمک به شما در تأمین هزینه‌ها ارائه دهد.

هنگامی که در مورد بهترین پروتز مصنوعی خود تصمیم گرفتید، از روابط خود نهایت استفاده را ببرید. 

بهترین پروتز مصنوعی

اگر هر گونه نگرانی، از جمله مسائل مربوط به راحتی و یا اتصالات دارید، فوراً با متخصص پروتز تماس بگیرید شما باید بلافاصله به هر مشکلی رسیدگی کنید تا بتوانید تمام مزایای پروتز خود را برای تکمیل سبک زندگی خود متمرکز کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره و نوبت‌دهی