انواع پروتز سینه جهت بازیابی زیبایی آن بعد از جراحی برداشتن سینه

پروتز سینه

اگر تصمیم گرفته‌اید که بازسازی سینه برای شما مناسب نیست، اما هنوز هم می‌خواهید شکل سینه را تغییر دهید، پروتز، که به نام فرم‌دهی سینه نیز معروف است، می‌تواند به شما کمک کند تا بدون جراحی، متعادل به نظر برسید. اگر شما می‌خواهید ظاهر سینه‌ها را داشته باشید، اما می‌خواهید بازسازی را به تعویق بیندازید یا اصلا آن را انجام ندهید، می‌توانید از یک پروتز (یا در صورتی‌‌که دابل ماستکتومی داشته‌اید، از دو پروتز) استفاده کنید.

پروتز سریع‌ترین راه برای پر کردن فضایی است که سینه شما در آنجا بوده است. شما می‌توانید آن را درون سوتین یا مایوی خود قرار دهید تا سینه‌های شما همان‌طوری به نظر برسند که قبل از عمل جراحی بوده است و این کمک بزرگی برای بسیاری از زنان، به ویژه پس از از دست دادن یک پستان و اتخاذ تصمیم‌گیری‌های بسیار به حساب می‌آید. کلینیک تخصصی ارتوپد فنی امید یکی از بهترین مراکز خدمات رسانی در زمینه انواع ارتز و پروتز می‌باشد که با ارائه پروتز‌های مختلف و مناسب شما همراه تان خواهد بود و بهترین و مناسب ترین پروتز را به شما پیشنهاد می‌دهد. شما می توانید جهت تهیه پروتز مناسب با توجه به شرایط خاص خود و سفارش آن و دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

انواع پروتز سینه


 

پروتزهای پستان در فروشگاه‌هایی به فروش می‌رسند که به‌صورت اختصاصی محصولاتی را برای خانم‌هایی که ماستکتومی داشته‌اند ارائه می‌دهند. پروتزها و نوک پستان‌های موجود بر روی پروتزها در انواع مختلفی از اشکال، اندازه‌ها و رنگ‌ها وجود دارد. پروتزها را می‌توان با یک سوتین معمولی یا یک سوتین ماستکتومی پوشید. سوتین ماسستکتومی دارای جیبی است که برای قرار گرفتن پروتز در آن دوخته شده است. شما همچنین می‌توانید یک سوتین معمولی را با دوختن جیب به داخل کاپ آن مورد استفاده قرار دهید.

انواع پروتز سینه

پروتز موقت

پروتز موقت یا پاف (puff)، یک فرم نرم و سبک است که می‌تواند در داخل لباس یا داخل یک سوتین شل قرار بگیرد. این پروتز از موادی ساخته شده است که سایشی با ناحیه جراحی که در حال بهبود است ایجاد نکرده و به آن آسیبی نخواهد رساند. شما می‌توانید یک پروتز موقت را در داخل کاپ سوتین خود جای دهید تا شکل صاف‌تری داشته باشد. یک بست بند سوتین (تنظیم کننده شلی یا سفتی سوتین) ممکن است سوتین را آزادتر کند تا زمانی که تورم ناشی از جراحی برطرف شود.

پروتز دائمی

پروتز دائمی برای به نظر آمدن، تأثیر داشتن و حرکت کردن مانند یک سینه طبیعی طراحی شده است. این پروتز از سیلیکون، فوم یا سایر مواد ساخته شده است. برخی از پروتزهای دائمی با نوع خاصی از چسب مستقیما به پوست روی سینه وصل می‌شوند. سایرین در یک سوتین معمولی یا یک سوتین ماستکتومی قرار داده می‌شوند. ممکن است زمانی که شما برای اولین بار از یک پروتز دائمی سینه استفاده می‌کنید، احساس سنگینی کنید. استفاده از آن برای چند ساعت در روز به تطبیق بدن با پروتز دائمی کمک خواهد کرد. با گذشت زمان، پروتز طبیعی‌تر می‌شود. شما می‌توانید از یک پروتز دائمی، ۴-۶ هفته پس از جراحی استفاده کنید. این زمان اجازه می‌دهد برش جراحی بهبود یافته و تورم کاهش یابد. هنگامی‌که به درستی نصب شود، یک پروتز دائمی برای ایجاد ظاهر خوب، تعادل ایجاد می‌کند. این کار به جلوگیری از مشکلات کمر و گردن که می‌تواند با برداشتن سینه ایجاد شود، کمک می‌کند. این پروتز همچنین مانع از کشیده شدن سوتین شده و به لباس شکل طبیعی می‌بخشد. متخصصین معتبر در نصب پروتز سینه آموزش دیده و تجربه کسب کرده‌اند. آنها می‌توانند در یافتن بهترین نوع پروتز برای شما کمک کرده و به شما نشان دهند که چگونه از آن به درستی استفاده کنید. آنها همچنین می‌توانند چگونگی مراقبت از پروتز را به گونه‌ای که بتواند شکل خود را حفظ کند، به شما نشان دهند.

پروتز جزئی

اکثر زنانی که عمل جراحی حفظ سینه را انجام می‌دهند، نیازی به پروتز برای جایگزینی بافت از دست رفته سینه ندارند. در برخی موارد، جراح نیاز به حذف بخش زیادی از بافت پستان دارد و ممکن است سینه ناهموار به نظر برسد. شما می‌توانید یک پروتز جزئی (که همچنین یک شکل دهنده، پوسته یا اکولایزر نامیده می‌شود) را روی پستان قرار دهید تا ظاهری کامل‌تر و هموارتر ایجاد کنید.

گزینه‌های سفارشی

برخی از فروشگاه‌های مخصوص، پروتز‌های سفارشی سینه را به فروش می‌رسانند که به‌طور انفرادی ساخته و قالب‌گیری می‌شوند تا با نما و رنگ طبیعی بدن و سینه دیگر شما هماهنگ باشد. این پروتزها معمولا از سیلیکون یا لاتکس ساخته می‌شوند و به‌طور قابل توجهی گران‌تر از پروتزهای پستانی هستند که سفارشی ساخته نمی‌شوند. بسیاری از شرکت‌های بیمه پستان سفارشی را تحت پوشش قرار نمی‌دهند. یک قالب گچی یا اسکن لیزری از قفسه سینه شما گرفته شده و سپس پروتز طراحی می‌شود و به راحتی بر روی بدن شما قرار می‌گیرد.

نوع جراحی که داشتید، جایی که جراح برش داده و شکل بدن شما بر آنچه حس می‌شود و آنچه خوب به نظر می‌رسد، اثر می‌گذارد. فروشگاه‌های مختلف ممکن است دارای مارک‌های مختلفی باشند. ممکن است امتحان کردن پروتز در بیش از یک فروشگاه مفید باشد. اگر نمی‌توانید پروتزی را که برای شما مناسب است پیدا کنید، می‌توانید یک پروتز را سفارش دهید. کلینیک تخصصی ارتوپد فنی امید می‌تواند در این خصوص همراه شما باشد و با توجه به نیاز و خواست شما مناسب ترین پروتز را برایتان طراحی کند.

مزایای داشتن پروتز سینه چیست؟


مزایای داشتن پروتز سینه چیست؟

استفاده از پروتز سینه یک انتخاب شخصی است. بسیاری از زنان می‌خواهند یک پروتز را بپوشند، زیرا آنها می‌خواهند لباس‌های مشابهی را که قبل از عمل جراحی می‌پوشیدند، بپوشند و می‌خواهند متقارن به نظر برسند. مزایای دیگری برای داشتن پروتز سینه وجود دارد.

  • به شما گرما می‌بخشد
  • از قفسه سینه و زخم‌های شما محافظت می‌کند
  • کمک می‌کند موقعیت خود را متعادل کنید
  • سوتین شما را از جابجایی و جمع شدن محافظت می‌کند
  • به جلوگیری از مشکلات مربوط به انحنای ستون فقرات، افتادگی شانه و درد عضلانی در گردن و کمر کمک می‌کند

جنس پروتزهای سینه 


دو نوع اصلی از پروتز سینه وجود دارد و هر کدام ممکن است برای شما در زمان‌های مختلف و به دلایل متفاوتی مناسب باشند:

  • مدل سبک وزن (پلیفیل یا فوم): هنگامی توصیه می‌شود که شما در مرحله ریکاوری از عمل جراحی هستید، زیرا راحت‌تر است. همچنین در هوای گرم و شنا خوب بوده و می‌تواند با ماشین لباسشویی شستشو شود. بیشترین پروتزهای  سبک وزن سینه را می‌توان در آب کلر یا آب شور نیز پوشید.
  • پروتز سیلیکونی: ممکن است واقعی‌تر باشد و برای پوشیدن روزانه طبیعی‌تر به نظر بیاید. اگر شما ترجیح می‌دهید پروتز را در طول رابطه جنسی بپوشید، بسیاری از زنان پروتز‌های سیلیکونی را انتخاب می‌کنند، زیرا آنها طبیعی‌ترین احساس را برای شریک زندگی خود ایجاد می‌کنند. دو نوع پروتز سیلیکونی موجود هستند:
  1. نامتقارن: فقط برای سمت چپ یا سمت راست طراحی شده است
  2. متقارن یا گلابی شکل: اینها در هر دو طرف می‌توانند استفاده شوند و می‌توانند از پهلو پوشیده شوند تا کناره سوتین شما را پر کنند، یا برای پر کردن قسمت مرکزی یا شکاف بین دو سینه استفاده می‌شوند.

پروتزهای سیلیکونی در مقایسه با مدل‌های پرشده از فوم، به ویژه برای زنان با سینه‌های بزرگ، ممکن است سنگین باشند. اما سیلیکون با وزن متعادل، به شما کمک می‌کند تا شانه‌ها هموار شده و حالت شما راست باشد و از ۲ تا ۵ سال دوام می‌آورند. آب شور، آب استخر و حمام‌های داغ ممکن است به پوسته بیرونی اکثر محصولات سیلیکونی آسیب برسانند و آنها را چسبناک کرده (و سبب شوند که آنها بیشتر گرد و خاک را جمع‌آوری کنند) و باعث نازک‌تر شدن آنها می‌شوند (باعث افزایش احتمال پارگی و نشت می‌شوند). با سازنده، این موارد را بررسی کنید تا مطمئن شوید. اگر ممکن باشد، شاید بخواهید از پروتز سیلیکونی در هر نوع آبی استفاده نکنید و به جای آن از فرم پستان سبک و ارزان‌تر استفاده کنید. سیلیکون تنها با دست قابل شستشو است. 

سوتین ماستکتومی


سوتین ماستکتومی

بسیاری از تولیدکنندگان پروتزهای پستان نیز سوتین‌های خاصی را با جیبی در کاپ سوتین تولید می‌کنند تا پروتز را در محل نگهداری کند. آنها برای حمایت از وزن فرم سینه ساخته شده‌اند. فروشگاه‌هایی که محصولاتی را برای خانم‌هایی که ماستکتومی دارند می‌فروشند، معمولا دارای سوتین‌های ماستکتومی هستند. یک متخصص آموزش‌دیده می‌تواند سوتینی را به شما پیشنهاد دهد که مناسب شما باشد و از شما حمایت کند. سوتین‌های ماستکتومی در انواع پارچه‌ها و رنگ‌ها موجود هستند. هر زنی نیاز به یک سوتین مخصوص ماسستکتومی ندارد. شما ممکن است بتوانید از سوتینی که قبلا استفاده می‌کردید نیز استفاده کنید. شما ممکن است فقط نیاز به برخی تنظیمات داشته باشید تا بتوانید آن را برای خود راحت کنید یا جیبی برای آن بدوزید که پروتز را نگه دارد.

"کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است."