بریس (ارتز) تنیس البو: کاهنده درد و فشار در عملکردهای مختلف آرنج

 1. خانه
 2. /
 3. ارتز
 4. /
 5. بریس (ارتز) تنیس البو: کاهنده درد و فشار در عملکردهای مختلف آرنج

بازو

آرنج تنیس‌بازان یا تنیس البو، یک مشکل است که حدود 1 تا 3 درصد از مردم مبتلا به آن هستند. این مشکل ناشی از استفاده مفرط از ماهیچه‌های ساعد و تاندون‌ها در اثر تکرار یک حرکت خاص مانند چرخاندن راکت تنیس است. وقتی این ماهیچه‌ها آسیب می‌بینند و ملتهب می‌شوند، فرد دچار درد آرنج و ضعف دست می‌شود. بریس‌های ارتوپدی می‌توانند فشار و درد ناشی از آرنج تنیس البو را کاهش دهند تا شما بتوانید با این مشکل مبارزه کنید و از ادامه دادن به فعالیت‌های مورد علاقه خود لذت ببرید.

آسیب‌های مربوط به آرنج در میان کسانی که به ورزش‌های هوای ازاد مانند تنیس و گلف علاقه دارند بسیار شایع است. انجام دادن کارهای پیشگیری کننده برای دور ماندن از مشکلات بسیار سخت است. اما اگر میخواهید کارایی و سلامتی آرنج خود را به مدت طولانی حفظ کنید بهتر است از بریس‌های تنیس البو استفاده کنید. اگر از بریس‌ آرنج یا آستین مخصوص تنیس البو به درستی استفاده کنید احتمال آسیب به آرنج و التهاب تاندون به حداقل میرسد.

  کلینیک تخصصی ارتوپد فنی امید یکی از بهترین مراکز خدمات رسانی در زمینه انواع ارتز و پروتز می باشد که با ارائه ارتز مناسب شما همراه شما خواهد بود و بهترین و مناسب ترین پروتز را به شما پیشنهاد می دهد. شما میتوانید جهت تهیه پروتز مناسب با توجه به شرایط خاص خود و سفارش آن و دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های  02166015217 – 02166014158 تماس حاصل فرمایید.

نحوه عملکرد باندهای تنیس البو چگونه است؟


 

نحوه عملکرد باندهای تنیس البو چگونه استنظریه‌ای که در پس عملکرد این بریس‌های کانترفورس (کاهش دهنده نیروهای اضافی وارد بر عضلات) مطرح است شبیه به عملکرد گیتار است. وقتی انگشت در دسته گیتار روی سیم قرار میگیرد، فشار را در قسمت انتهای سیم به سمت جایی که انگشت شما قرار دارد کاهش میدهد. بریس کانترفورس تنیس البو را میتوان به عنوان انگشت روی دسته گیتار (ساعد شما) و ماهیچه‌های اکستنسور (باز کننده) بخصوص ماهیچه اکستنسور کارپی رادیالیس برویس (ماهیچه باز کننده کوتاه ساق دست بالایی مچ) را به عنوان سیم گیتار تصور کرد، بنابراین از این طریق کشش عضلات ناشی از تنیس البو را کاهش میدهد.

انواع ارتزها و بریس های تنیس البو


بریس‌های کانترفورس موثر هستند 

بریس‌های کانترفورس موثرنتایج تحقیقات نشان میدهد که استرپ‌ها (باندها) در تولید قدرت بدون درد در ماهیچه‌ها بسیار موثرند، به طوری که با استفاده از استرپ‌ها، ماهیچه‌ها قادر هستند 16 درصد نیروی بیشتر بدون درد ایجاد کنند. معمولا بین نوع بریس مورد استفاده (استرپ یا آستین متصل به استرپ) تفاوتی وجود ندارد، که نشان میدهد احتمالا خود استرپ فاکتور مهمی محسوب میشود. در تصویر سمت چپ فقط از استرپ و در تصویر سمت راست از آستین متصل به استرپ استفاده شده: یکی از طرح‌های من به زمان استراحت بین حرکات مکرر که موجب تولید نیروی گرفتن دست میشود مربوط است. هرکس که به طور عادی قدرت گرفتن دست را ارزیابی کند میداند اگر زمان استراحت بین کارهایی که به صورت مکرر انجام میشود مناسب نباشد میزان نیرویی که باید بوسیله ماهیچه‌ها تولید شود کاهش میابد. در طرحی که مورد مطالعه قرار دادم، به طور میانگین از 4 سری کار تکراری برای هر استرپ با زمان استراحت 5 دقیقه بین هر سری استفاده کردم که بسیار مناسب بود و خوشحالم که با این روش آشنا شدم.

بریس استرپ آرنج 

بریس استرپاین بریس برای جلوگیری از ناراحتی‌های آرنج و محافظت در برابر تنیس البو طراحی شده است. بریس‌های دو لایه قابل تنظیم ولکرو یک حمایت مضاعف و بسیار ملایم‌تری را نسبت به بریس‌های دیگر برای آرنج‌های آسیب‌دیده فراهم می‌کنند. این استرپ‌ها نه تنها می‌توانند برای استفاده به عنوان استرپ آرنج مناسب باشند، بلکه حتی می‌توانند برای بخش‌های آسیب‌دیده دیگر نیز نقش حمایتگر ایفا کنند و به آن مناطق نیرو وارد کنند. مکانیزم عمل بریس تنیس البو برای کاهش درد و جلوگیری از آسیب به آرنج، اعمال فشار در منطقه مورد نظر و ایجاد حمایت متوازن است.

مزایای این بریس

 • دارای یک مچ‌بند جداگانه درون بسته‌‌بندی است.
 • فری سایز است و برای ساعدهای تا سایز 14 مناسب است.
 • دردهای ناشی از تنیس البو را کاهش میدهد.

بریس حمایت‌کننده بریس البو 

 

بریس حمایت‌کننده بریس

 

بریس حمایت‌کننده میوتک لایه‌ای از جنس پلاستیک فشرده دارد که به کاهش دردهای ناشی از آسیب‌دیدگی کمک میکند. این بریس‌ها از نایلون و ولکرو ساخته شده‌اند. این مواد باعث میشوند که بریس تنیس البو در موقعیت درستی روی ساعد قرار بگیرد و مانع از افتادن استرپ میشود. بریس‌های میوتک به علت دوام و استحکامی که دارند بسیار معروف هستند و  میتوانند با توجه به اندازه دور ساعد شما به راحتی تنظیم شوند.

مزایای این بریس

 • ضمانت بازگشت کل پول در صورت راضی نبودن از محصول
 • داشتن راهنمای استفاده به همراه تمام مراحل پوشیدن بریس تنیس البو
 • مناسب برای زنان و مردانی که از تنیس البو یا گف البو رنج میبرند

بریس آرنج TROPSAZ

 

بریس آرنج TROPSAZ

بریس آرنج TROPSAZ بهترین و مناسب‌ترین بریس تنیس البو است که تا کنون ساخته شده. این بریس که با استفاده از تکنولوژی پیشرفته‌ای تولید شده ماهیچه‌های ساعد را در وضعیت ثابتی نگه میدارد و چرخش ساعد را بهبود میبخشد تا فشاری را که در اثر آسیب‌های مختلف به آرنج وارد شده  کاهش دهد.

مزایای این بریس

 • استرپ‌های قابل تنظیم برای ایجاد فشار کامل بر ساعد و مناسب بودن برای تمام سایزها
 • ضمانت دائمی محصول از طرف تولیدکننده
 • مناسب برای تمام ورزش‌هایی که در آن از ساعد استفاده میشود

استرپ آرنج 

سترپ

تمام بریس‌های مک دیوید از کیفیت بالایی برخوردارند و 100 درصد بدون پلاستیک لاتکس هستند. این بریس‌ها به دلیل اعمال فشار مضاعف و حمایت متعادل بر ماهیچه‌های انعطاف‌پذیر، بهترین بریس برای کسانی است که به عارضه تنیس البو دچار شده‌اند. سیستم تنظیم رطوبت ترماونت مخصوص این بریس‌ها باعث رد و بدل شدن هوا از استرپ‌ها و خنک و خشک شدن بدن ورزشکاران میشود. همچنین استفاده از تکنولوژی daPxeH در تولید آنها باعث شده که این بریس‌ها بادوام و سبک، و با بیشترین قدرت محافظت‌کنندگی باشند.

مزایای این بریس

 • به کاهش علائم دردناک تنیس/گلف البو کمک میکند.
 • دارای استرپ‌های قابل تنظیم متناسب با سایز دست مشتری است.
 • این بریس تنیس البو با یک لایه ژله‌ای، فشار مناسبی را بر روی ناحیه آسیب‌دیده اعمال میکند.

چه زمانی متوجه کاهش درد خواهید شد؟ 


چه زمانی متوجه کاهش درد خواهید شد

 

یک بریس تنیس البو باید بتواند درد را به سرعت کاهش دهد. در غیر این صورت دو احتمال وجود دارد:

 • مشکل شما بسیار حاد است و باید با فیزیوتراپیست مشورت کنید. توجه داشته باشید که تاخیر در درمان باعث بدتر شدن مشکلتان میشود.
 • مشکل شما تنیس البو نیست. برای معاینه و برررسی کامل به توصیه‌های فیزوتراپیست عمل کنید. درد در این ناحیه میتواند از منابع زیادی ازجمله گردن، اعصاب بازو یا مفاصل شانه ناشی شده باشد.

چگونه از بریس‌ها به درستی و به سادگی استفاده کنیم؟


چگونه از بریس‌ها به درستی و به سادگی استفاده کنیم؟ (2h)

زمانی که کاری را انجام میدهید که باعث ایجاد درد در آرنج و ساعدتان میشود بریس را دور پهن‌ترین قسمت ساعدتان ببندید. تحقیقات نشان داده که استفاده از بریس‌های تنیس البو باعث کاهش درد و بهبود قدرت ماهیچه‌ها در کسانی میشود که از بیماری تنیس البو یا گلف البو رنج میبرند. بریس‌ها با اعمال فشار بر روی ماهیچه باعث جذب درد ناشی از آسیب‌دیدگی میشود. بدین ترتیب باعث میشود درد کمتری احساس کنید و دوران بهبودی کوتاه‌تری داشته باشید.

مزایای بالینی 


 • بریس‌ها کارآمد، ارزان، و استفاده از آنها بسیار آسان است. امروزه مردم میتوانند با مراجعه به مراکز فروش بریس‌های تنیس البوی خوبی را تهیه کنند.
 • استرپ‌های کانترفورس تنیس البو به بیماران مبتلا به تنیس البو این امکان را میدهند که کشش بیشتر و با درد کمتری در عضلاتشان ایجاد کنند.
 • استرپ‌ها باید حدود 2.5 سانتی‌متر دورتر از ناحیه آسیب‌دیده بسته شوند.
 • اگرچه هنوز اهمیت سایز استرپ‌ها مشخص نیست اما در مطالعات انجام شده از استرپ‌های با پهنای 5 تا 8 سانتی‌متر استفاده میکنند. با توجه به نتایج متناقض بدست‌آمده، توصیه میکنم که با وجود یکسری استرپ‌های باریک موجود در بازار از استرپ‌های پهن استفاده کنید.
 • استرپ‌ها برای کسانی که از تنیس البو رنج میبرند و دردهای مزمن باعث محدودیت‌های حرکتی برای آنان شده روش کارآمدی برای بازگشت به دوران ورزشکاری و کاهش وزن خواهد بود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره و نوبت‌دهی