صندل طبی چه کاربردهایی دارد؟ نحوه انتخاب انواع صندل طبی

  1. خانه
  2. /
  3. مقالات
  4. /
  5. صندل طبی چه کاربردهایی دارد؟ نحوه انتخاب انواع صندل طبی

کسانی که از درد پا رنج می‌برند یا پاهای حساسی دارند که به راحتی تحت تاثیر محیط اطراف قرار می‌گیرند به دنبال مجموعه ای از صندل‌های شیک و مطابق مد روز هستند که درد آن‌ها را کاهش دهد. برای تحقق بخشیدن به این انتظارات زیبایی و راحتی به طور همزمان، صندل‌هایی وجود دارند که به شما این امکان را می‌دهند تا برای کفش‌های مناسبی سرمایه گذاری کنید.

برای حل تمام مشکلات پا به یک جفت صندل خیلی خوب نیاز است. به خاطر داشته باشید که اگر صندل‌های مناسبی نپوشید، تمام تلاشی که برای مراقبت از پاهای خود انجام می‌دهید (مثل استفاده از محصولات بهداشتی کرم‌ها و درمان‌های مختلف) بی نتیجه خواهد بود.

ارتز چیست؟


ارتز پا یک وسیله پزشکی ساخته شده به طور سفارشی است که درون کفش فرد گذاشته و تنظیم می‌شود. هدف از استفاده از ارتز پا کمک به قرار گرفتن قسمت پشتی، میانی و جلوی پا در موقعیتی مناسب برای کاهش درد است. صندل‌های ارتزی سفارشی، در مجموعه‌ای از اشکال و اندازه‌های ساخته می‌شوند. شکل آنها به کفشی که ارتز در آن قرار می‌گیرد و مشکلی که سعی در درمان آن داریم بستگی دارد.

ممکن است یک صندل ارتوتیک، ظاهراً تفاوت چندانی با یک جفت کفش معمولی نداشته باشد اما در واقع بسیار متفاوت است. در صندل‌های ارتوتیک طبی راحت، ویژگی‌های خاصی وجود دارد که هنگام خرید کفش باید به آنها توجه کنید. این صندل ها بهترین دوستان پای شما و ابزاری بسیار هوشمندانه هستند. برای رهایی از مشکلات اساسی پا باید در کنار مراقبت‌های بهداشتی، یک جفت صندل مناسب نیز تهیه کنید. قطعاً پوشیدن صندل‌های مناسب با پاهای کثیف کمک چندانی نخواهد کرد و بالعکس آن نیز صادق است.

مزایای صندل طبی


مزایای صندل طبی

ما به صورت تمام وقت برای قدم زدن در خانه، بازار و هر جای دیگری از پاهای خود استفاده می‌کنیم. متاسفانه نداشتن صندل‌های ارتوپدیک مناسب هنگام بازدید از چنین مکان‌هایی باعث اضطراب قابل توجهی خواهد شد. افراد مختلف دارای مشکلات پای مختلفی هستند که مجبورند برحسب آنها خرید کنند.

پاهای ما به کفش‌های خنک، راحت، دارای قابلیت نفوذ هوا و آرامش بخش احتیاج دارند. صندل‌های ارتوتیک طبی می‌توانند به شما کمک کنند تا پاهایتان در وضعیت سالم و آرامش باشند. خریدن صندل‌های ارتوتیک طبی با پشتیبانی ارتز، مزایای بیشماری دارد؛ به عنوان مثال پوشیدن و درآوردن آنها بسیار ساده است. بسیاری از کفش‌ها از پشتیبانی مناسبی برای پا برخوردار نیستند و استفاده بیش از حد از آنها می‌تواند منجر به توزیع نادرست وزن در پاها شود. نداشتن کفش مناسب، معمولاً شرایط ناخوشایندی برای پا ایجاد می‌کند یا مشکلات و بیماری‌های مربوط به پا را افزایش می‌دهد. در اینجا صندل‌های ارتوتیک طبی با استفاده از قوس مناسب به کمک شما می‌آیند.

مشکلات پا هر چیزی که باشند؛ خواه گرمازدگی ناشی از نور خورشید یا سرمازدگی یا مشکلات شایع پزشکی پا، در هر صورت کفش‌های ارتوتیک طبی باید راحتی و آرامش به دور از این مشکلات را برای شما به ارمغان بیاورند. داشتن زندگی پر مشغله می‌تواند سلامت پا را تحت شعاع قرار دهد. مبارزه شما برای حفظ سلامت پاهای خود در طول فصل تابستان که پاهای شما به مراقبت بیشتری نیاز دارد، سخت‌تر هم می‌شود. راه رفتن در گرما و عرق کردن می‌تواند باعث برانگیختن مشکلات مختلف پا شود.

در این جا دلایلی آمده است که نشان می‌دهد چرا به چنین صندل‌هایی در کمد خود نیاز دارید:

درد پا و کمر مداوم 

درد پا و کمر مداوم از مزایای صندل طبی

افرادی که زیاد پیاده روی می‌کنند، تمرینات بدنی شدید انجام می‌دهند یا در مشاغلی کار می‌کنند که لازم است برای مدت زمان طولانی بایستند، از مشکلات درد پا و کمر رنج می‌برند. اگر در انتهای روز از درد مداوم رنج می‌برید، مطمئناً در شرایط درستی قرار ندارید. شما باید درباره علت اصلی درد خود فکر کنید که احتمالاً باید کفش شما باشد. در این زمینه صندل‌های ارتوپدی می‌توانند بسیار مفید باشند و با اطمینان و آرامش شما را همراهی کنند. یکی از اساسی‌ترین علت‌های درد پا و کمر در هنگام صبح می‌تواند فاسئیت پلانتار باشد. هنگامی که تاندون‌ها تحت فشار بیش از حد قرار می‌گیرند، درد در قوس کف پای شما آغاز می‌شود. برای جلوگیری از هر نوع درد پا باید فاسئیت پلانتار خود را به تدریج درمان کنید.

قوس کف پای کم یا زیاد 

خریدن کفش با توجه به اندازه پا یک امر رایج است؛ اما در نظر گرفتن نوع قوس پا بسیار نادر است. حال باید در مورد آن نیز فکر کنید. به پاهای خود نگاهی بیندازید و نوع قوس کف پای خود را تعیین کنید و صندل‌های ارتوتیک مخصوص پا را صاف، متوسط یا بلند انتخاب کنید. این امر در انتخاب بهترین نوع صندل به شما کمک خواهد کرد. پوشیدن کفش مناسب با نوع قوس کف پای شما یکی از مهمترین بخش‌های انتخاب صندل مناسب است. اگر صندل‌های دارای قوس متوسط را با پاهای دارای قوس کف پای بلند پوشیده‌اید، در نهایت پوشیدن آن منجر به پا درد و شاید حتی وضعیت راه رفتن بد و اشتباه شود. اگر به ظاهر و راحتی خود در حین راهپیمایی اهمیت می‌دهید، اطمینان حاصل کنید که قوس کف پای خود را بررسی کرده و صندل‌های خود را بر این اساس انتخاب کنید.

پاهای دارای پرونیشن پایین یا بالا

پاهای دارای پرونیشن پایین یا بالا از مزایای صندل طبی

پاهای ما در حین حرکت، چرخشی به سمت داخل یا خارج دارند که طبیعی است. نقطه‌ای که این چرخش در آن اتفاق می‌افتد، بر حسب شرایط دارای پرونیشن بالا یا پرونیشن پایین نامیده می‌شود و می‌تواند باعث عذاب و خستگی زیادی شود. شما برای کمک به بهبود فاسئیت پلانتار یا اصلاح پرونیشن پا به صندل‌های ارتوتیک نیاز دارید. بدین‌ترتیب کفش‌های طبی می‌توانند پس از تنظیم دقیق پاهای شما، درد و رنج شما را از بین ببرند. برای پیشرفت بیشتر، پاهای شما باید دارای تعادل کامل باشد. شما نباید دارای پرونیشن بیش از حد بالا یا پایین باشید. از این رو پوشیدن صندل طبی مناسب به شما این امکان را می‌دهد تا در تعادل کامل راه بروید و اطمینان حاصل کنید که یک پیاده‌روی بی نقص و راحت خواهید داشت. چرا که اگر قوس کف پای شما زیاد باشد نیز احتمالاً برای شما ناخوشایند خواهد بود.

اجازه دهید پاهایتان نفس بکشند 

باز بودن صندل طبی طبیعتاً اجازه می‌دهد پاهای شما به راحتی تنفس کنند و از گرم شدن بیش از حد و تعریق آن‌ها در روزهای گرم تابستانی جلوگیری می‌نماید.

صندل‌های طبی یک گزینه عملی برای پاهای شما فراهم می‌کنند 

چه در محل کار باشید، چه در پیک نیک یا در ساحل، پوشیدن یا درآوردن صندل‌ها بسیار راحت است. اگرچه پوشیدن صندل‌ها در تمام طول روز توصیه نمی‌شود اما صندل‌های طبی می‌توانند گزینه ایدآلی برای ماه‌های تابستانی باشند.

بهترین صندل‌ها برای پاهای پهن کدامند؟ 


اگر پاهای پهن دارید بهتر است از پوشیدن صندل‌های دارای روکش فوقانی یا جانبی خودداری کنید. این کار باعث می‌شود روکش صندل به پاهای شما فشار وارد نکرده و باعث درد شما نشود.

در این صورت بدون وجود بندها و روکش ها، این طور هم به نظر نمی‌رسد که پاهای شما برای صندل بسیار بزرگ است.

  • برای خانم‌هایی که دارای پاهای پهن هستند، صندل‌های انگشتی دارای مچ بند و بند پشتی بسیار مناسب است.
  • آقایان دارای پاهای پهن نیز باید صندل‌های انگشتی رو باز و دارای تسمه‌های جانبی را انتخاب کنند.

بهترین صندل‌ها برای پاهای باریک کدامند؟


صندل‌های دارای بندهای قابل تنظیم برای پاهای باریک بسیار عالی هستند؛ زیرا می‌توان به راحتی آنها را محکم‌تر کرده تا فشار روی انگشتان پا را کاهش داده و کف پا را محکم بگیرند.

برای زنان دارای پاهای باریک باید هنگام جستجوی صندل مناسب، تسمه‌های قابل تنظیم را در نظر گرفت که برای زنان به راحتی در دسترس هستند اما برای آقایان پیدا کردن آنها دشوارتر است. در این موقعیت، صندل‌های دارای بندهای فوقانی قابل تنظیم که در قسمت بالای پا قرار دارند، می‌توانند مانع کشیده شدن صندل و اصطکاک اضافه شوند.

کدام صندل‌ها می‌توانند به جلوگیری از تعریق کمک کنند؟ 


بهترین صندل‌ها برای جلوگیری از عرق کردن پا آنهایی هستند که تا حد امکان باز هستند. صندل‌هایی را پیدا کنید که طرفین و قسمت فوقانی پاهای شما را نپوشانند. پوشیدن این نوع صندل‌ها باعث می‌شود پاهای شما خنک بماند و صندل به پاهای شما نچسبد. از پوشیدن صندل‌های دارای تسمه‌های پشت و بغل که باعث محدود شدن و بسته شدن پا می‌شود خودداری کنید زیرا این امر می‌تواند تعریق را بدتر کند.

بهترین صندل‌های مخصوص پاهای دارای بنیون کدامند؟ 


بهترین صندل‌ها برای پاهای دارای بنیون آنهایی هستند که پوشش کمتری دارند. زیرا باعث تنفس بهتر و عدم اصطکاک میان صندل و پاها می‌شوند.

سعی کنید بیشتر به دنبال صندل‌های انگشتی دارای مچ بند و تسمه های پشتی باشید که بنیون را نمی‌پوشانند و ظاهر زیبایی ارائه می‌کنند.

کدام صندل‌ها می‌توانند به جلوگیری از تورم پاها کمک کنند؟ 


هوای گرم می‌تواند باعث احتباس مایعات در بدن شود که گاهی اوقات به تورم می‌انجامد. اگر پاهای شما دچار این مشکل هستند، به صندل‌های راحتی نیاز دارید و باید به دنبال صندل‌های دارای کفی‌های صاف که دارای پشتیبان مچ پا هستند، باشید. موثرترین نوع صندل برای این مشکل صندل‌های باز است زیرا ضمن تعدیل دمای پاها بدن را خنک نگه می‌دارند.

بهترین صندل‌ها برای پشتیبانی از قوس کف پا و فاسئیت پلانتار کدامند؟ 


بهترین صندل‌ها برای پشتیبانی از قوس کف پا و فاسئیت پلانتار کدامند؟

اگر شما از مشکلات قوس کف پا یا فاسئیت پلانتار رنج می‌برید، برای داشتن ثبات در حرکات خود به دنبال صندل‌هایی با بند محکم و کاپ پاشنه عمیق بگردید.

صندل‌های دارای قوس داخلی نیز می‌توانند در این مشکلات به شما کمک کنند. شما به صندل‌هایی نیاز دارید که اطمینان حاصل کنید هنگام قدم برداشتن در هر مکانی، حتی روی زمین‌های ناهموار نیز با پاهای شما تناسب داشته باشند. اگر به دنبال قوس بلند پشتیبان در سایر کفش‌ها هستید، کفی‌ها می‌توانند با قوس بلند، پشتیبان محکمی برای شما فراهم کنند.

بهترین نوع صندل زنانه چیست؟


بهترین نوع صندل زنانه چیست

اینها جدیدترین مد کفش‌های زنانه هستند و مردم دوست دارند آنها را در کمد خود داشته باشند. در ساخت این صندل‌های طبی برای فاسئیت پلانتار و سایر اختلالات، از طراحی‌های جدید، تکنیک‌های آرامش بخش و موارد دیگر استفاده شده است. فناوری با گذشت زمان در حال پیشرفت است و تغییرات در حال ظهور باعث می‌شود ایده آل‌ها به واقعیت تبدیل شوند. بنابراین در این بخش، برخی از صندل‌های مطلوب زنانه دارای قوس پشتیبان مناسب که سلامت پاهای شما را در نظر می‌گیرند فهرست شده‌اند.

صندلهای طبی کشویی زنانه 

صندل‌های طبی کشویی زنانه

برای لذت بردن از تفریحات گاه و بیگاه روزانه در این صندل‌های کشویی آماده شوید. ساختار کوچک خارجی و نمای بانمک آن‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا در لحظات تنبلی و وقت گذرانی خود، راحت باشید. یک صندل کشویی دارای بند قابل تنظیم در بالای آن بخرید تا بتوانید عرض آن را با عرض پاهای خود هماهنگ کنید. با این صندل‌ها می‌توانید مشکلات پا را درمان کنید و آنها را در رنگ‌های مختلف تهیه کنید تا مجموعه ای از رنگ‌های تابستانی در اختیار داشته باشید.

صندلهای طبی سبک زنانه 

صندل‌های طبی سبک زنانه

صندل‌های سبک طبی زنانه مطمئناً انتخاب اصلی زنان در هنگام پوشیدن لباس‌های راحتی هستند. این صندل‌های تابستانی به دلیل ساختار باز و خنک خود، ایده‌آل هستند. می‌توانید آنها را در هر کجا بپوشید زیرا برای تمام استایل‌های غیر رسمی و نیمه رسمی مناسب هستند. می‌توانید مدل‌های بلند و درخشان آنها را تهیه کرده و با لباس‌های رسمی خود ست کنید تا همزمان شیک و راحت به نظر برسید. همچنین می‌توانید این صندل‌ها را در خانه بپوشید تا احساس زیبایی و زنانگی را تجربه کنید.

صندل‌های راحتی 

با اعتماد به صندل‌های طبی راحتی ارتوتیک زنانه می‌توانید تمام ناراحتی‌های پا را از بین ببرید. برخی از صندل‌های طبی به طور خاص به این منظور طراحی شده‌اند تا نقاط فشار پاهای شما را هدف قرار دهند و در هنگام راه رفتن به شما احساس بهتری بدهند. ویژگی‌هایی مانند پوشش میکروفیبری و بالا بودن سطح انگشتان پا در صندل‌های راحتی طبی در نظر گرفته شده است تا شما بتوانید با توجه به فرم پاهای خود به شکل کاملاً طبیعی آنها را با محیط زندگی خود تطبیق دهید. شما می‌توانید با پوشیدن این صندل‌ها احساس راحتی به پاهای خود ببخشید.

روش های انتخاب صندل طبی مناسب


اندازه مناسب خود را خریداری کنید 

این جمله به نظر واضح می‌آید اما اغلب اوقات افراد کفش‌هایی را خریداری می‌کنند که اندازه آنها بسیار کوچک یا بسیار بزرگ است زیرا سایز دقیق مناسب آنها موجود نیست. آنها فکر می‌کنند این اندازه صندل بهتر به نظر می‌رسد یا اینکه اصلا نمی‌دانند متناسب شدن صندل با پا چگونه است.

یک جفت صندل با اندازه مناسب به هیچ وجه ناراحت کننده نخواهد بود. انگشتان شما از جلوی آن خارج نخواهند شد و پای شما به طرف چپ یا راست نخواهد لغزید با این صندل حال نباید دارای فضای اضافه بیش از حد باشد. اگر پا بیش از حد حرکت کند یا فضای خالی زیادی داشته باشد، ممکن است اصطکاک بالا رفته و پاهای شما تاول بزند.

اطمینان حاصل کنید که کفش دارای پشتیبان است 

یکی از جنبه‌های منفی صندل‌هایی که مد می‌شوند این است که به ندرت از قوس کف پای شما پشتیبانی کافی می‌کنند. پاپوش‌هایی مانند صندل‌های راحتی اغلب کاملاً مسطح هستند. به این معنی که پشتیبانی لازم برای پوشیدن درازمدت را ارائه نمی‌کنند. همیشه باید صندل‌هایی را انتخاب کنید که پای شما را کاملا پشتیبانی می‌کنند. شما می‌توانید بسته به سبک صندل، از کفی‌های ارتوتیک نیز استفاده کنید تا به شما کمک کنند پشتیبانی لازم را پیدا کنید.

صندل های مناسب فعالیت خود را بپوشید 

این موضوع اغلب نادیده گرفته می‌شود. صندل‌های مختلفی وجود دارند که برای حمایت از فعالیت‌های مختلف، ویژگی‌های خاصی دارند. شما نمی‌توانید از صندل‌های مخصوص استخر خود برای پیاده روی استفاده کنید. میتوانید؟!

مارک‌ها و طرح‌های مختلفی از صندل وجود دارد که ما می‌توانیم در انتخاب آنها متناسب با نیاز خود به شما کمک کنیم. چه نیاز شما پیاده روی یا استراحت باشد، یا رفتن به استخر، سبک‌های صندل مختلفی وجود دارند که پشتیبانی مورد نیاز برای پاهای شما را فراهم می‌کنند.

 صندل‌های ساخته شده از مواد مناسب را انتخاب کنید. 

درست مانند انتخاب کفش، در انتخاب صندل نیز مواد مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. موادی مانند چرم، جیر و پارچه برای تنفس پاها عالی هستند. مموری فوم و انواع خاصی از لاستیک‌ها معمولاً عمر بیشتری دارند و پشتیبانی و محافظت خوبی ارائه می‌کنند، اما لاستیک روی کف صندل مانع از تنفس مناسب پای شما می‌شود و اگر پای شما بیش از حد در صندل‌ها باقی بماند می‌تواند دچار لغزش شده یا بستری برای رشد باکتری‌ها فراهم شود.

صندل‌های دارای تکیه گاه پشتی را انتخاب کنید

صندل‌های بدون تکیه گاه در اطراف مچ پا یا پشت پا می‌توانند احتمال وارد شدن فشار به پا و ایجاد تاول را بیشتر کنند. وجود یک بند در پشت صندل، درست زیر مچ پا یک خصیصه عالی برای ارائه پشتیبانی بیشتر برای پا است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره و نوبت‌دهی