پد خار پاشنه ژله ای و سیلیکونی برای رفع درد کف پا

 1. خانه
 2. /
 3. مقالات
 4. /
 5. پد خار پاشنه ژله ای و سیلیکونی برای رفع درد کف پا

پد پاشنه، یک وسیله است که زیر پا قرار می‌گیرد و با برخاستن کمی پاشنه، فشار روی تاندون‌ها را کاهش می‌دهد. این پدها برای آقایان و خانم‌ها در دسترس هستند و می‌توانند با هر نوع کفشی استفاده شوند. به آنها همچنین کف پاشنه نیز گفته می‌شود. استفاده از پد پاشنه باعث کاهش درد پاشنه می‌شود و در نتیجه اولین مرحله از درمان التهاب پاشنه را شامل می‌شود. این وسیله با فراهم کردن حفاظت و جذب ضربه در طول روز به شما کمک می‌کند.

بهترین پدهای خار پاشنه از یک ژل فشرده، مانند نمونه ی نشان داده شده در تصویر، ساخته می شوند. این جنس باعث ضربه گیری بیشتر در زیر پاشنه می شود تا فشار روی خار پاشنه را به حداقل برساند. این خصوصیت به‌ویژه زمانی مفید است که بالشتک طبیعی پاشنه با گذشت زمان از بین رفته باشد. اگر هر گونه نگرانی درمورد انتخاب پد پاشنه ی مناسب برای شرایط خود دارید، یا اگر هنوز با وجود استفاده از پدهای پاشنه، در پاهایتان احساس درد می کنید به کلینیک ارتوپدی امید مراجعه فرمایید تا شما را راهنمایی کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره 02166014158 تماس حاصل فرمایید.

خار پاشنه چیست؟


خار پاشنه، برآمدگی های استخوانی زیر استخوان پاشنه است که به دلیل رسوبات کلسیم بوجود می آید. این شرایط به سندروم خار پاشنه نیز شناخته می شود و اندازه آن می تواند به نیم اینچ برسد. بیماری خار پاشنه را می توان به وسیله ی گرفتن اشعه ی ایکس از پاشنه تشخیص داد. خار پاشنه ممکن است همراه با بیماری دیگری در پا ایجاد شود که به آن فاشیای پلانتار (التهاب غلاف کف پا) می گویند. خار پاشنه می تواند با تمرین ورزشی، بستهای سفارشی ارتوپدی و داروهای مخصوصی که پزشکتان تجویز می کند درمان شود. خار پاشنه به طور کلی با روش هایی درمان می شود که به کاهش تورم در ناحیه ی مربوطه کمک می کند یا باعث جلوگیری از وارد کردن آسیب به آن منطقه می شود.

علائم خار پاشنه


علائم مختلفی همراه با درد برای این بیماری وجود دارند که شخص می تواند به آن توجه کند. این علائم می توانند بیانگر شروع خار پاشنه، یا یک وضعیت پیشرفت کامل بیماری باشند:

 

علائم خارپاشنه

 

 • التهاب و تورم در قسمت جلوی پاشنه ی پا
 • احساس درد شدید زمان بیدار شدن از خواب صبحگاهی مثل اینکه چاقویی پاشنه ی پایتان را خراش داده است.
 • یک درد خفیف در طول روز.
 • وجود یک استخوان قابل رؤیت مانند برآمدگی زیر پاشنه ی پا
 • بوجود آمدن حساسیت غیرطبیعی و بی حسی در قسمت انتهایی پاشنه ی پا

دلایل ایجاد خار پاشنه


سه دلیل اصلی برای خار پاشنه وجود دارد:

 • از بین رفتن بافت های نرم پاشنه پا به دلیل آسیب یا کشیدگی طولانی مدت عضله و رباط.
 • ضرب دیدگی یا پارگی غشای پوشش دهنده ی استخوان های پاشنه به دلیل یک جراحت
 • رسوب بیش از اندازه ی کلسیم در استخوان پاشنه می تواند باعث ایجاد یک برآمدگی شود که غشاها، عضلات و بافت های پاشنه ی پا را دچار آسیب می کند.

فاکتورهای پرخطر


 • ناهنجاری ها در راه رفتن، وارد کردن فشار زیاد روی استخوان پاشنه، رباط ها و عصب های اطراف ناحیه ی پاشنه پا
 • پریدن، راه رفتن یا دویدن روی سطوح سخت
 • کفش هایی که اندازه ی مناسبی ندارند یا به شدت آسیب دیده اند، بخصوص مواردی که ناحیه ی قوس کف پا را به خوبی پشتیبانی نمی کنند
 • چاقی یا اضافه وزن بیش از حد
 • کاهش انعطاف پذیری غلاف کف پایی و نازک شدن لایه ی چربی محافظت کننده ی پاشنه ی پا با افزایش سن
 • دیابت
 • کارهایی که باعث می شوند فرد بیشتر طول روز را روی پاهایش بایستد
 • افراد دچار صافی یا قوس زیاد کف پا

پد خار پاشنه چیست؟


پد پاشنه پا به طور خاص برای درمان، کنترل و پیشگیری از شرایطی طراحی می‌شود که بر پاشنه تأثیر می‌گذارند. این پدها از موادی ساخته شده‌اند که حساسیت پوست را کاهش می‌دهند و معمولاً با ژل و سایر موادی که راحتی بیشتری را برای پاشنه فراهم می‌کنند، پر می‌شوند. پدها و بالشتک‌های پاشنه، به خوبی اطراف پاشنه قرار می‌گیرند و می‌توانند با هر نوع پاپوش یا کفشی استفاده شوند.

پد خارپاشنه چیست

نحوه ی عملکرد پد خار پاشنه


گذاشتن یک بالشتک نرم برای پاشنه پا می تواند راه رفتن، دویدن و ایستادن را برای فرد راحت تر کند. همچنین به عنوان یک ضربه گیر عمل می کند، یعنی به جای آنکه شدت ضربه را در یک ناحیه از پاشنه متمرکز کند، به نقاط مختلف آن پخش می کند. این پد همچنین می تواند فشار کمی ایجاد کند تا تورم در پاشنه و مچ پا کمتر شود. این یک مشکل رایج در بین افرادی است که تمام طول روز روی پاهایشان می ایستند یا گردش خون ضعیفی دارند. افرادی مثل پرستاران، آشپزها و خرده فروش ها زمان بسیار زیادی را روزانه روی پاهایشان می ایستند و اغلب دچار درد در ناحیه ی پاشنه و مشکلات مرتبط با آن می شوند. پوشیدن کفش اصلاحی که دارای پد پاشنه است می تواند کار کردن و ایستادن روی پاها را راحت تر کند. این امر موجب راحتی کلی و بهره وری بیشتر در محیط کار می شود. پدها علاوه بر آن می توانند با حمایت کامل و بیشتر پاها باعث بهبود حالت بدن شوند.

عملکرد پد خارپاشنه

نکته ی مهم در هنگام خرید پدهای پاشنه این است که اطمینان حاصل شود آنها بدون تغییر حالت یا فشرده شدن به درستی در یک جفت کفش قرار می گیرند. پدهایی که به طرز صحیحی داخل کفش قرار داده نمی شوند می توانند باعث ساییدگی پاشنه پا شوند. نکته ی دیگر اطمینان از راحتی پدها برای پا است، چون ممکن است به اندکی تنظیمات سفارشی و همچنین کمی راه رفتن برای تائید راحتی آن نیاز باشد. متخصص بیماریهای پا و حرکتی می تواند به افراد کمک کند تا پدهای خار پاشنه را به درستی قرار دهند و توصیه های دیگری را نیز برای سایر محصولات اصلاحی پا، مانند کفش ها، ارائه دهد.

چطور از پد خار پاشنه استفاده کنیم؟


 • کفی کفش های فعلی باید برداشته شوند
 • پدهای خار پاشنه را داخل کفش قرار دهید و اندازه ی آن را چک کنید
 • اگر اندازه ی مناسبی داشت، باید به صورتی که پد آن رو به پایین باشد، داخل کفش قرار داده شود
 • می توانید پد را روی جوراب بپوشید یا مستقیماً داخل کفش قرار دهید

استفاده از پد خارپاشنه

پد خار پاشنه باید هر چند وقت یکبار تعویض شود؟


اگر شخصی هر روز از پد پاشنه ی پا استفاده می کند، توصیه می شود که هر سه ماه یکبار آن را تعویض کند. اگر مدت استفاده از آن کمتر است، باید بعد از شش ماه جایگزین شوند و برای افرادی که آنها را در سبک زندگی های فعال به کار می برند، لازم است به طور مرتب پد جدیدی را تهیه کنند.

دیگر راه های درمان خار پاشنه


خار پاشنه یک بیماری قابل درمان است اما اگر به آن رسیدگی نشود ممکن است درد شدید و عوارض وخیمی را به دنبال داشته باشد. از روشهای زیادی برای درمان خار پاشنه می توان استفاده کرد که دو نوع اصلی را دربرمی گیرد: تسکین درد و ترمیم پاشنه ی پا.

تسکین درد

خار پاشنه می تواند باعث درد شدید در ناحیه پاشنه پا شود و اگر تحت درمان قرار نگیرد ممکن است غیرقابل تحمل باشد. چند محصول برای تسکین درد وجود دارد که افراد می توانند از آنها برای کاهش درد و تورم استفاده کنند. از جمله: گرما و سرما درمانی. ماساژ درمانی. مگنت تراپی (مغناطیس درمانی). پمادهای تسکین درد. بستهای ارتوپدی و کفی ها.

بستها و کفی ها با طراحی مخصوص می توانند محافظ خوبی برای پاشنه ی پا باشند. آنها با ژل ها و فوم ها پر شده اند تا قدرت محافظت را بالا ببرند و کمک می کنند تا فشار و نیروی وارد شده به پاها را جذب کنند. کفی ها نه تنها می توانند درد را کمتر کنند بلکه به عضلات اجازه می دهند تا خودشان را تقویت کرده و بهبود ببخشند.

سایر محصولات مراقبت از پاشنه پا

محصولات مراقبتی پاشنه پا همراه با محصولات تسکین دهنده ی درد استفاده می شوند تا ناراحتی های خار پاشنه را به میزان زیادی کاهش دهند و نیز درد را کمتر کنند، التهاب را کاهش داده و موجب تقویت ماهیچه ها و استخوان های پاشنه شوند. این محصولات شامل محافظ ها و نگهدارنده های پاشنه، بالشتک های مراقبت از پاشنه، پدهای پاشنه و پشتیبان قوس کف پا می باشند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره و نوبت‌دهی