کاربرد و نحوه استفاده از کمربند یا بریس نایت تیلور (Knight Taylor)

 1. خانه
 2. /
 3. ارتز
 4. /
 5. کاربرد و نحوه استفاده از کمربند یا بریس نایت تیلور (Knight Taylor)

مدیریت پزشکی اختلالات ستون فقرات حداقل به قرون وسطی برمی‌گردد. برخی از مفاهیم اساسی این دستگاه‌های بدوی، به ویژه نیروهای سه نقطه ای، امروزه معتبر هستند. مواد اولیه از فلز و چرم به ترموپلاستیک‌های سبک تبدیل شده است و به بسیاری از طرح‌های جدید و سطح نویی از راحتی برای بیمار فراهم شده است.

کمربند: نوعی بریس نخاعی 


انواع مختلفی از بریس‌های ستون فقرات وجود دارد، که به آنها ارتز یا ارتوتیک نیز می‌گویند. در این بخش، ما به کمربند کرستی، نوعی بریس نخاعی که معمولاً برای درمان کمردرد استفاده می‌شود، تمرکز خواهیم کرد. دلایل کمردرد شامل بیماری دژنراتیو دیسک، شکستگی ستون فقرات، آسیب تروماتیک و اسکولیوز است. گاهی اوقات، یک کمربند توسط جراح ستون فقرات تجویز می‌شود تا کمر را پس از جراحی بی حرکت و ثابت نگه دارد.

کمربند کرستی به چه صورت است؟ 

این بریس به راحتی قابل تجسم است. به نظر می‌رسد شبیه کرست‌هایی است که زنان قرن‌ها پیش می‌پوشیدند. بریس‌های کرستی با استفاده از بندهایی که می‌توانند از پشت، جلو یا پهلو بسته شوند، محکم می‌شوند. در بیشتر موارد، این بریس‌ها از پنبه یا نایلون ساخته می‌شوند. بریس‌های کرستی برخلاف ظاهر شیک آن در واقع بسیار راحت هستند.

بریس‌های کرستی با بندهایی که از بالای شانه عبور می‌کنند، نگه داشته می‌شوند. از روبرو، کرست معمولاً ناحیه ای از جناغ به پایین تا ناحیه لگن را می‌پوشاند. از پشت، از شانه به پایین تا زیر باسن را پوشش می‌دهد.

بریس کرستی چگونه کار می‌کند؟ 

بریس کرستی چگونه کار می‌کند؟

کرست‌ها با ایجاد فشار در منطقه شکم، برای کاهش وزنی که بر ساختارهای حساس ستون فقرات مانند مهره‌ها و مفاصل وارد می‌شود، عمل می‌کنند. این باعث ایجاد یک محیط می‌شود که استرس و فشار بر روی این ساختارها کاهش می‌یابد و فرآیند بهبودی ستون فقرات سریعتر اتفاق می‌افتد.

شیروانی‌ها به طور کلی از جنس پارچه‌ای سبک ساخته می‌شوند و ممکن است دارای میله‌های فلزی باشند که برای ایجاد پشتیبانی و کمک به بهبود وضعیت بدن استفاده می‌شوند. این میله‌ها می‌توانند بر اساس نیازهای درمانی شما قرار داده یا برداشته شوند. به عنوان مثال، در صورتی که پس از جراحی ستون فقرات کمر نیاز به استفاده از یک کرست برای کمک به بهبود وضعیت دارید، میله‌های فلزی می‌توانند حرکت را محدود کنند و به ناحیه حساس و جراحی شده کمک کنند تا بهبود یابد.

بریس نایت-تیلور چیست؟ 


بریس نایت-تیلور چیست؟

بریس نایت-تیلور دارای قسمت جلویی حالت کرست با دو نوار قائم جانبی و خلفی و تسمه‌های شانه است که به کاهش خم شدن، انبساط و کشش جانبی کمک می‌کند. بندهای شانه ممکن است در برخی از بیماران ناراحتی ایجاد کند. بریس می‌تواند به صورت پیش ساخته و ساخته شده از پلی وینیل کلراید یا آلومینیوم ساخته شود.

قسمت خلفی بریس دارای پشتی متقاطع در زیر زاویه تحتانی کتف و یک نوار لگنی است که در محل اتصال ساکروسوسیژئال نصب شده است. کرست قدامی ‌از کرباس ساخته شده و فشار داخل حفره را تأمین می‌کند. کرست قدامی ‌به قسمت قائم جانبی متصل است. بریس برای ایجاد بی حرکتی در حالت خم شدن جهت درمان شکستگی‌های بدن مهره ای قفسه سینه و کمر تهیه شده است.

نمای کلی بریس نایت-تیلور

 • کنترل قدامی‌، خلفی و جانبی در ستون فقرات توراکولومبار را فراهم می‌کند.
 • چارچوب سفت و محکم کاملاً پر شده؛ نوارهای مخروطی لگن و قفسه سینه، نوارهای عمودی نخاعی و جانبی.
 • قسمت جلو شکم از نوع کرست با بست و سگک خرپایی، تنظیم بند جانبی

محدودیت‌های حرکتی بریس نایت-تیلور 

 • کنترل چرخش ضعیف
 • خم شدن، کشش و خمش جانبی را محدود می‌کند

پوشیدن بریس نایت تیلور 

پوشیدن بریس نایت تیلور

 1. بندها را شل کنید تا پوشیدن راحت تر شود.
 2. همانطور که پیراهن می‌پوشید، یک بازو را از بالای بند وارد کنید. پس از پوشیدن ، بازوی دیگر را وارد کنید.
 3. قاب را در اطراف لگن با راستای قسمت جلویی کرست که در بالای استخوان شرمگاهی قرار گرفته است تراز کنید.
 4. بندهای اطراف قسمت لگن را محکم کنید.
 5. بندهای شانه را محکم کنید تا شانه‌ها محکم در مقابل چارچوب پشتی ارتز قرار بگیرند.

استفاده و مراقبت از بریس نایت تیلور 

قسمت جلوی پارچه را می‌توانید برای تمیز کردن بردارید. این پارچه باید با مواد شوینده ملایم شسته شود، خوب شسته شود و در هوا خشک شود. اگر قاب پشتی آن با چرم پوشانده شده باشد، می‌توان آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید تا تمیز شود. چرم نباید خیس شود زیرا ممکن است شکننده شده و ترک بخورد. در صورت بروز هرگونه سوال یا نگرانی، لطفاً با متخصص ارتوپدی یا پزشک خود مشورت کنید.

سوالات متداول در مورد بریس‌های کمری از جمله کمربند نایت-تیلور 


آیا باید از بریس کمر استفاده کنم؟ 

بسیاری از افرادی که از کمر درد ناشی از فتق دیسک یا بیماری دژنراتیو دیسک رنج می‌برید، ممکن است استفاده از نوعی بریس کمر را برای تسکین درد احتیاج داشته باشن. اگرچه اکثر افرادی که از بریس کمر استفاده می‌کنند، دارای فتق دیسک یا بیماری دیسک دژنراتیو هستند، اما مشاوره با یک متخصص حرفه ای بهترین راه برای تعیین مفید بودن بریس در مورد وضعیت منحصر به فرد شما است. اگر شما و متخصص كایروپراكتیو خود تشخیص دادید كه یك بریس مناسب ترین گزینه برای شماست، می‌توانید شروع به استفاده از آن كنید تا سریعتر و راحت تر بهبود یابید.

چقدر باید از بریس کمر استفاده کنم؟

هر فرد و شرایط او متفاوت است، بنابراین این پاسخ بسته به فرد مورد متفاوت است. با این حال، به عنوان یک قانون کلی، هرچه درد بیشتری را تجربه کنید، بیشتر اوقات باید از بریس استفاده کنید. پوشیدن بریس می‌تواند به شما کمک کند تا روز پرکار خود را پشت سر بگذارید. این کار می‌تواند وسیله تسکین دهنده مورد نیاز بیماران کمردرد حاد یا مزمن باشد.

معایب استفاده از بریس کمر چیست؟ 

مانند هر نوع روش درمانی، بریس‌های کمر نیز چند اشکال جزئی دارند. اگر بیش از حد از بریس استفاده کنید یا بیش از حد به آن تکیه کنید، می‌تواند باعث ضعف ستون فقرات شود. با پیروی از توصیه‌های متخصص خود برای استفاده، می‌توان به راحتی از این امر جلوگیری کرد. شما همچنین می‌توانید طبق دستور پزشک متخصص تمرینات کمر را برای افزایش قدرت کمر انجام دهید. یک عیب جزئی دیگر به شکل نامناسب بریس برمی‌گردد. هنگام بلند کردن یا جابجایی اجسام سنگین، حتماً از مکانیک صحیح بدن استفاده کنید تا بیشترین محافظت در برابر آسیب را داشته باشید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره و نوبت‌دهی