قوزبند طبی جهت درمان قوز کمر

 1. خانه
 2. /
 3. مقالات
 4. /
 5. قوزبند طبی جهت درمان قوز کمر

ممکن است در طول روزها و ساعت‌هایی که روی رایانه‌هایمان کار می‌کنیم، به طور نادرست به طرف مانیتور خم شویم و یا وقتی در اینستاگرام فعالیت می‌کنیم، گردنمان را به سمت پایین خم کنیم. معمولاً بدن خود را در موقعیتی قرار می‌دهیم که به ما اجازه دهد لپ‌تاپ را در حالت متعادل نگه داریم و به راحتی بتوانیم بر روی کاناپه تایپ کنیم. حتی در حال خواندن این مقاله، احتمالاً شانه‌های شما کمی خمیده، کمرتان به حالت قوز درآمده و عضلات مرکزی بدن شما رها شده و بدون استفاده باقی مانده باشند. اگر این وضعیت آشنا به نظر می‌رسد، نگران نباشید؛ شما تنها نیستید. اگر به صورت آنلاین به دنبال راه‌هایی برای بهبود وضعیت بدنی خود بودید، قطعاً با تعدادی وسیله مواجه شده‌اید که ادعا می‌کنند می‌توانند به حل وضعیت نامطلوب بدن شما کمک کنند. در جامعه امروزی، مردم همواره به دنبال راه‌حل‌های جدیدتر و ساده‌تر برای رفع مشکلات هستند. اما آیا این دستگاه‌ها واقعاً موثر هستند؟ در این مقاله، به بحث درباره اینکه آیا این وسایل می‌توانند به بهبود وضعیت شما کمک کنند یا خیر، خواهیم پرداخت.

چرا وضعیت بدنی مناسب اهمیت دارد؟


احتمالاً بسیار زیاد در مورد فواید داشتن وضعیت بدنی خوب شنیده اید. وضعیت بدنی مناسب به شما این امکان را می دهد، مناطقی از بدن که مزمن ترین درد را تجربه می کنند (معمولاً کمر) قویتر شوند، همچنین به کاهش سفتی در گردن، شانه ها و قسمت بالای کمر نیز کمک می کند. اما آیا می دانستید که با وضعیت بدنی خوب می توانید:

 • سطح انرژی خود را افزایش دهید.
 • بهتر نفس بکشید.
 • در هنگام ورزش فرم مناسب خود را حفظ کنید.
 • هنگام انجام فعالیت بدنی احتمال آسیب دیدگی خود را کاهش دهید
 • بلندتر به نظر بیایید.

بله، تمرین و حفظ وضعیت بدنی خوب به رفاه کلی شما و سهولت انجام فعالیت های روزانه کمک می کند. بسیاری از ما اهمیت وضعیت بدنی خوب را درک می کنیم، اما مواقعی وجود دارد که فراموش می کنیم به خودمان یادآوری کنیم که صاف بنشینیم یا ستون فقرات خود را صاف نگه داریم. برای کمک به این امر، بسیاری از مردم با قوز بند طبی درمان می شوند.

نحوه عملکرد قوزبند طبی


وجه مشترک همه قوزبندهای طبی این است که به منظور رفع عدم تعادل عضلانی که درمدت زمان طولانی به وجود آمده اند، طراحی شده اند. ماهیچه های جلوی قفسه سینه تمایل به سفت شدن دارند در نتیجه ماهیچه های قسمت بالایی پشت بدن از جمله ماهیچه های ذوزنقه ای، احتمالاً بیش از حد کشیده می شوند. قوزبندهای طبی می‌توانند موجب فعال شدن ماهیچه‌هایی که به اندازه کافی کار نکرده‌اند شوند و آنها را به سمت جایی که باید قرار داشته باشند، بکشند. این عمل حس عمقی نام دارد، جایی که بدن نوعی بازخورد حسی دریافت می کند تا احساس کند که در کجا باید قرار گیرد. حس عمقی چیزی است که به شما کمک می کند تا بدون اینکه مجبور شوید برای فکر کردن به هر حرکتی بایستید و ژِست مناسب بگیرید، آزادانه کارهای عادی خود را انجام دهید. مانند این است که می توانید چشم بسته با انگشت، بینی خود را لمس کنید، بدون اینکه به هر قدمی نگاه کنید از پله ها پایین بروید، یا بدون نگاه کردن به پشت خود، روی یک صندلی بنشینید. قوزبندهای طبی به ما اجازه می‌دهند تا بر روی حواس حس عمقی خود کار کنیم و آگاهی دقیق‌تری نسبت به وضعیت بدنی خوب و آنچه که برای رسیدن به آن باید انجام دهیم، داشته باشیم. اگر قوز می کنید، قوزکننده طبی به شما اطلاع می دهد که در موقعیت اشتباهی قرار گرفته اید، بنابراین باید شانه های خود را به عقب کشیده یا کمر خود را به داخل بکشید. در نهایت، این اصلاحات به عادت تبدیل خواهند شد.

در قوزبند طبی باید به دنبال چه چیزی باشید؟


قوزبند طبیتایپ کردن “قوزبند طبی” در اینترنت صفحاتی را برای شما باز می کند. این خبر خوبی است که می دانید به دنبال چه هستید. در غیر این صورت، این مشکل می توانست بسیار طاقت فرسا باشد. برای اینکه بدانید کدام قوز بند طبی برای شما مناسب است، چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

به فعال شدن عضلات کمک می کند

مطمئناً قوز بندهای مناسب  دارای مزایایی هستند. با این حال، استفاده از آنها به طور کلی مانند یک شمشیر دو لبه است. چون دائماً ستون فقرات را در موقعیت خاصی قرار می دهند، می توانند با گذر زمان باعث آتروفی عضلات ستون فقرات و تنبلی آنها شوند. با در نظر گرفتن این موضوع، هدف یک قوز بند مناسب باید فعال کردن عضلات باشد. به همین دلیل است که ما یک قوزبند نرم را توصیه می کنیم. استفاده از قوز بند مناسب وضعیت مناسب را به بدن و ماهیچه های ما یادآوری می کند.

اثربخشی

جستجوی خود را به قوز بندهای طبی که بر روی بخش های مهم بدن تمرکز دارند، محدود کنید، این کار می تواند اثربخشی محصول را افزایش دهد. نواحی  که از همه مهمتر هستند عبارتند از:

 • گردن
 • بخش اتصال قفسه سینه گردنی
 • پایین کمر

راحتی

مهم نیست که قوز بند طبی چقدر ممکن است مؤثر باشد، اگر استفاده از آن ناراحت کننده باشد، مردم برای پوشیدن آن دچار مشکل می شوند و اگر مردم آن را نپوشند، فاکتور اثربخشی آن از بین می رود. ما متوجه شدیم که راحت‌ترین آن‌ها مؤثرترین نیز هست، همانطور که قوزبند های نرم‌تر، بهترند و ماهیچه‌ها را فعال نگه داشته و از آتروفی جلوگیری می کنند.

سهولت در استفاده

پزشکان قوز بندهای طبی ای را توصیه می‌کنند که اثر محافظت کننده داشته باشند و به راحتی نیز تنظیم ‌شوند، بنابراین افراد مجبور نیستند برای پوشیدن، درآوردن و تنظیم آن به فرد دیگری تکیه کنند. هنگام انتخاب قوزبند مناسب، داشتن حالت صحیح در زیر یا روی لباس نیز یکی از ویژگی های کلیدی آن است.

منطقه پشتیبانی

قوزبند های طبی در سبک‌های مختلفی وجود دارند و از گردن، کمر یا کل قسمت بالایی بدن شما پشتیبانی می‌کنند. مطمئن شوید محصولی را انتخاب ‌کنید که متناسب با نیاز شما باشد و منطقه‌ای را که بیشترین پشتیبانی را نیاز دارد، مورد هدف قرار ‌دهد.

نحوه استفاده از قوزبند طبی


نحوه استفاده از قوزبند طبیپیشنهاد می کنیم استفاده از آن را فقط به چند ساعت در روز محدود کنید. اگر از قوز بند طبی برای مدت طولانی استفاده کنید، ممکن است بدن شما آنقدر وابسته شود که در صورت عدم استفاده از آن مجدداً ناخودآگاه قوز کنید. شما نمی خواهید از این وسیله به عنوان چوب زیر بغل استفاده کنید زیرا در این صورت بیشتر از اینکه برای شما مفید باشد، ضرر خواهد داشت. مهم‌تر از همه، برنامه‌ای برای استفاده دائمی از آن نداشته باشید. هیچ عدد جادویی از نظر مدت زمانی که باید قوزبندطبی را بپوشید وجود ندارد، اما زمانی که نگاهی اجمالی به خود در آینه می اندازید و وضعیت خود را بهتر از قبل می بینید، آن زمان است که می توانید کمک آن را کنار بگذارید. شما باید به قوز بند طبی مانند وسیله کمک آموزشی نگاه کنید. مدت زمانی که هرکس می تواند از آن استفاده کند متفاوت خواهد بود، اما در نهایت باید آن را کنار گذاشت. این دستگاه ها همراه با تمرینات روتین به بهترین وجه موجب تقویت وضعیت بدن می شود. هدف شما این است که به بدن خود نشان دهید که ماندن در موقعیت تراز کامل چه احساسی دارد و در نهایت عضلاتی را که برای رسیدن به آن موقعیت نیاز دارید تقویت کنید. نکته این است که شما باید بیشتر با آنچه بدنتان قادر است انجام دهد آگاه شوید و سپس وضعیت بدنی خود را به موقعیت های بهینه تری ارتقا دهید. شما در حالی که از قوز بند طبی استفاده می کنید، باید عضلات را درگیر کنید تا بدن شما بتواند بعداً آن عضلات را به تنهایی به خدمت بگیرد.

تمریناتی که می توانید برای بهبود وضعیت بدن خود انجام دهید


علاوه بر پوشیدن قوزبند طبی در هنگام کارکردن، مسافرت یا انجام سایر فعالیت های روزانه، شما می توانید تمریناتی را برای تقویت ماهیچه هایی که به حفظ وضعیت صحیح بدن شما کمک می کنند، انجام دهید. اگر مطمئن نیستید از کجا باید شروع کنید، یوگا، پیلاتس و تمرینات تقویت کننده مغز را امتحان کنید. در اینجا برخی از تمرینات خاص وضعیت بدنی وجود دارد که باید در برنامه روتین تناسب اندام خود بگنجانید:

 • حرکت کودک
 • گربه-گاو ایستاده
 • گربه-گاو
 • خم به جلو
 • حرکت تخته
 • باز کننده ماهیچه قفسه سینه

چه مدت برای دیدن نتیجه زمان لازم است؟


همانطور که گفته شد، انتظار درمان سال ها قوز و خمیدگی طی مدت کوتاه، از هر نوع قوز بندی، غیر واقعی است. به هر حال، این وسایل کمکی برای بدن هستند، نه معجزه گر. همانطور که گفته شد، یک قوزبند دیجیتالی هوشمند به عنوان یک کمک فوری برای صاف کردن بدن شما عمل می‌کنند، بنابراین از این نظر، نتایج آنی را خواهید دید. تا زمانی که از دستگاه استفاده کنید، بلندتر و صاف تر به نظر می رسید. اما برای اینکه این نتایج اثر ماندگاری داشته باشند، باید حداقل 2 هفته به استفاده از آن ادامه دهید. یک قوز بند در هنگام استفاده شما را به حالت صاف نگه می دارد، با این حال، ممکن است چند ماه طول بکشد تا علائم معنی داری از بهبود در شما نشان داده شود. با توجه به اینکه روزی 20 تا 25 دقیقه آن را زیر لباس خود می پوشید، باید مطمئن شوید که قوزبند مناسب باشد  و مواد آن  پوست شما را تحریک نکند. این موضوع در مورد قوزبندهای هوشمند کمتر مورد توجه قرار می گیرد، زیرا آنها به طور خاص برای استفاده در تمام روز طراحی شده اند.

سؤالات متداول


آیا قوزنبد طبی واقعاً کار می کند؟

قوز بند طبی ممکن است به بازگرداندن شانه های شما به حالت طبیعی کمک کند،  اما ماهیچه های پشت گردن یا قسمت بالایی پشت شما را تقویت نمی کند. بنابراین، در هنگام استفاده بهتر است که کار آن را برای بهبود، با ورزش خوب تکمیل کنید.

مزایای قوزبند طبی چیست؟

مزایای کلی قوزبند طبی عبارتند از:

 • کمر درد را کاهش می دهد.
 • سلامت روان شما را بهبود می بخشد.
 • سطح استرس شما را کاهش می دهد.
 • از بی حالی خلاص خواهید شد.
 • تصحیح وضعیت بدن، عزت نفس کلی شما را بهبود می بخشد.
 • به شما کمک می کند کارهای بیشتری انجام دهید.
 • دیرتر پیر به نظر خواهید رسید.
 • تنفس شما را بهبود می بخشد.

آیا می توانم در تمام روز از یک قوزبند طبی استفاده کنم؟

پوشیدن قوز بند طبی در تمام طول روز صحیح نیست؛ زیرا این کار برای شما بسیار دردناک و ناراحت کننده خواهد بود. ابتدا آن را به مدت 15 تا 30 دقیقه در روز بپوشید. اگر احساس درد کردید یا از پوشیدن قوز بند خسته شدید، آن را دربیاورید و یک یا دو روز بعد دوباره بپوشید.

قوزبند طبی چقدر سریع کار می کند؟

تا زمانی که آن را بپوشید، بلندتر و صاف تر به نظر می رسید. اما برای اینکه این نتایج اثر ماندگاری داشته باشند، باید حداقل 2 هفته به پوشیدن آن ادامه دهید. یک قوزبند در هنگام استفاده شما را به حالت راست نگه می دارد، با این حال، ممکن است چند ماه طول بکشد تا علائم معنی داری از بهبود نشان داده شود.

آیا می توانید با یک قوزبند طبی بخوابید؟

نه، بهتر است سعی نکنید که با یک قوز بند طبی بخوابید تا مستقیماً به جواب خود برسید. این به این دلیل است که خوابیدن در وضعیت متفاوت ممکن است تأثیر منفی بر بدن شما داشته باشد و منجر به کمردرد شود.

چه مدت در روز باید از قوزبند طبی استفاده کرد؟

قوزبندها فقط باید در کوتاه‌مدت و تنها برای کمک و عادت دادن بدن به وضعیت سالم استفاده شوند، نه برای دوره‌های طولانی زیرا سوء استفاده از آنها منجر به ضعف عضلات مرکزی می ‌شود. شما نباید آنها را بیش از یک تا دو ساعت در روز بپوشید.

آیا قوزبند ماهیچه ها را ضعیف می کند؟

قوزبندهای طبی موقتی هستند و نباید در مدت زمان طولانی استفاده شوند. استفاده  طولانی باعث تضعیف ماهیچه‌ها شده و حتی ممکن است باعث آسیب بیشتر نیز شود، زیرا به جای اینکه ماهیچه‌ها منقبض شوند، قوزبند بخش عمده وزن را تحمل کند و در نهایت باعث آتروفی عضلات می شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره و نوبت‌دهی