معرفی انواع پروتزهای سیلیکونی اندام های: دست، پا، انگشتان و گوش

 1. خانه
 2. /
 3. پروتز
 4. /
 5. معرفی انواع پروتزهای سیلیکونی اندام های: دست، پا، انگشتان و گوش

پروتز سیایکونیمحصولات سیلیکونی متعددی با هدف پاسخگویی به نیازهای متعدد بیماران تهیه می‌‌شوند و شامل انگشت، پروتز کامل و نیمه کامل دست، پروتز پای مصنوعی, پروتز بالای زانو و پروتز زیر زانو می‌باشد که به خوبی به بهبود زیبایی ظاهری یک عضو که به علت سوختگی و از بین رفتن بافت دچار بدشکلی شده است کمک می‌کند در فرایند ساخت پروتزهای سیلیکونی برخلاف محصولات مشابه ابتدا پروتز را رنگ می‌کنند سپس آن را تراش می‌‌دهند که این رنگ کردن با رنگ کردن سطح تفاوت دارد. این فرآیند امکان ایجاد سایه‌های مختلف سیلیکونی را برای ایجاد یک محصول شفاف که شباهت زیادی به بافت‌های بدن انسان دارد را فراهم می‌کند. طراح پروتز به همه جزئیات آناتومیکی یک عضو مانند خطوط مو و حتی تتو توجه می‌کند تا پروتز طراحی شده با سایر اجزای عضو باقیمانده مطابقت داشته باشد.

پروتزهای سیلیکونی به دلایل زیبایی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته اند خصوصا برای اندام های ظریف مانند انگشتان دست و پا یا گوش. کلینیک تخصصی ارتوپد فنی امید یکی از بهترین مراکز خدمات رسانی در زمینه انواع ارتز و پروتز می باشد که با ارائه پروتز و اندام مصنوعی مناسب شما به صورت سفارشی در تمام مراحل استفاده از آن همراه شما خواهد بود و بهترین و مناسب ترین پروتز را به شما پیشنهاد می دهد. شما میتوانید جهت تهیه پروتز مناسب با توجه به شرایط خاص خود و سفارش آن و دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

 مزایای استفاده از پروتز سیلیکونی شامل چه مواردی است؟


مزایا

 هدف از طراحی و ساخت پروتز سیلیکونی این است که فرد بتواند فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهد زیرا گاهی اوقات بدون استفاده از پروتز امکان انجام دادن آنها وجود ندارد. پروتزهای سیلیکونی به اکثر قابلیت‌های فنی و اجتماعی بیمار جامع عمل می‌‌پوشاند. در بخش زیر به برخی از مزایای استفاده از پروتز سیلیکونی اشاره می‌کنیم:

 • به بیمار اعتماد به نفس بیشتری می‌دهد.
 • باعث راحتی بیشتر بیمار می‌شود.
 • لبه‌های سوکت نازک هستند.
 • پوست می‌‌تواند به خوبی پروتز سیلیکونی را تحمل کند.
 • پایداری بالایی دارد.
 • با آناتومی عضو باقیمانده مطابقت دارد.
 • ظاهر زیبایی دارد.
 • مراقبت و نگهداری از آن ساده است.
 • استفاده از آن راحت است.

پروتز انگشت شست

پروتزهای سیلیکونی چه نقشی در تعاملات اجتماعی ایفا می‌کنند؟


نقش پروتزهای سیلیکونیشاید شنیدن این جمله که ظاهر پروتز طراحی شده یک قابلیت مهم است برای شما عجیب باشد اما این موضوع کاملاً حقیقت دارد زیرا باید پروتز دست به نحوی طراحی شود که بیمار مجبور نباشد دست خود را در جیبش پنهان کند طراحی پروتزی که به لحاظ آناتومیکی و رنگ با عضو باقیمانده مطابقت دارد باعث ایجاد حس اعتماد به نفس به آرامش بیشتری در بیمار خواهد شد.

 • معمولاً افرادی که انگشت خود را از دست داده‌اند و ارتباط زیادی با سایر افراد دارند متوجه می‌‌شوند که نداشتن انگشت اغلب باعث جلب توجه سایرین می‌شود طراحی و استفاده از پروتز انگشت اغلب به رفع فشار روانی ناشی از نداشتن انگشت کمک می‌کند در صورتی که توجه کمتری به انگشت از بین رفته شود بیمار می‌تواند راحت‌تر با شرایط خود کنار بیاید.
 • استفاده از پروتز انگشت نقش مهمی را در روابط اجتماعی و کار ایفا می‌‌کند زیرا بیمار دیگر از ظاهر انگشت خود خجالت نمی‌کشد به همین دلیل پروتز انگشت در مسائل زیبایی در زندگی روزمره بیمار نیز اهمیت دارد و تا حد زیادی به بهبود ظاهر دست بیمار کمک می‌کند.

پروتز انگشت دست

 انواع پروتزهای سیلیکونی


 پروتز سیلیکونی انگشت پا

انگشت پاافرادی که به پروتز پا نیاز دارند می‌‌توانند از پروتزی که هم به لحاظ عملکرد و هم به لحاظ زیبایی ظاهری طبیعی دارد استفاده کنند. افرادی که مایل هستند پروتز آنها با سایر قسمت‌های عضو باقیمانده مطابقت بهتری داشته باشد می‌توانند از مزایای پروتزهای سیلیکونی بهره بگیرند. افرادی که یکی از انگشتان دست یا پای خود را از دست داده‌اند می‌توانند در پروتزهای سیلیکونی که به سایر اجزای عضو باقیمانده شباهت استفاده کنند.

 ویژگی‌های پروتزهای سیلیکونی انگشت پا چیست؟

 • ساخت پروتز انگشت برای خانمی که به طور مادرزادی دچار کوتاهی انگشت بودندمحکم هستند.
 • با دوام هستند.
 • هوا به راحتی درون آن جریان می‌یابد.

 پروتز سیلیکونی قسمتی از پا

قسمتی از پا

 پروتز سیلیکونی قسمتی از پا به لحاظ مواد مورد استفاده و طراحی پیشرفت‌های زیادی کرده است امروزه پروتزهایی که برای بیماران ساخته می‌‌شوند شباهت بسیار زیادی به بافت زیر پوست انسان دارند و باعث ایجاد ظاهری طبیعی این مسئله همتی بسیار اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا کف پای انسان هنگام راه رفتن فشار زیادی را تحمل می‌کند. سیلیکون، علاوه بر تحمل وزن، به توزیع فشار بر روی استخوان‌های باقیمانده کمک می‌کند تا از قرار گرفتن آن‌ها تحت فشار جلوگیری شود. به همین دلیل، شبیه‌سازی عضلات و استخوان در پروتز پا اهمیت بسیار زیادی دارد. امروزه پروتزهای انعطاف‌پذیر و راحتی از جنس سیلیکون طراحی شده‌اند که به بیماران کمک زیادی می‌کنند. استفاده از قالب‌گیری پا، امکان ساخت و طراحی یک تصویر سه‌بعدی به همراه خطوط، چین و چروک و عروق خونی را فراهم می‌کند. جزئیات نهایی از قبیل موها، لکه‌های ناشی از بالا رفتن سن، و خال‌های پوستی نیز با رنگ‌آمیزی سیلیکون طراحی می‌شوند.

 ویژگی این پروتزهای سیلیکونی چیست؟

 • پروتز دست کاملتناسب خوبی دارند.
 • قابلیت تنفس دارند.
 • تراکم مناسبی دارند.

 پروتزهای سیلیکونی اندام تحتانی

اندام تحتانی

افرادی که قطعی عضو بدن خود را تجربه می‌کنند، علاقه‌مند به ترمیم سریع ظاهر آن عضو هستند. با طراحی و ساخت پروتزهای سیلیکونی پا و در نظر گرفتن جزئیات ظاهری عضو باقیمانده، می‌توان به آن‌ها کمک کرد. پس از استفاده از پروتز، بیماران می‌توانند مجدداً بدون هیچ محدودیتی از دامن شلوارک و لباس‌های مورد علاقه خود استفاده کنند. پروتزهای سیلیکونی با مزایای بسیاری همراه هستند، از جمله مقاومت در برابر گرما و اشعه فرابنفش خورشید، مقاومت در برابر آلودگی و سهولت تمیز کردن با آب و صابون. این پروتزها برای افرادی که قصد دارند از پروتز با ظاهری طبیعی استفاده کنند، گزینه مناسبی هستند. استفاده از پروتزهای سیلیکونی به بیماران کمک می‌کند تا لباس‌های کوتاه بپوشند. این پروتزها علاوه بر قابلیت عملکردی، با ویژگی‌های منحصر به فرد ظاهری دیگری نیز همراه هستند. پروتز طراحی شده به خوبی با سایر اجزای باقیمانده عضو همخوانی دارد و هیچ گونه تفاوتی به لحاظ رنگ و ظاهر با آن ندارد. همین موضوع باعث شده است که پروتزهای سیلیکونی به عنوان اولین گزینه برای بیماران تبدیل شوند.

 پروتز سیلیکونی دست

امروزه پیشرفت‌های زیادی در زمینه طراحی و ساخت پروتزهای سیلیکونی و پروتزهای دست ایجاد شده است. پروتزهای دست در اندازه‌های مختلف ساخته می‌شود و به بیمار برای داشتن زندگی بهتر کمک می‌کند. این پروتزها با استفاده از سیلیکون با کیفیت و بر اساس قوانین دقیق و توسط متخصص با تجربه ساخته می‌شوند تا بتوانند پاسخگوی همه نیازهای بیمار باشند.

 ویژگی این پروتزها چیست؟

 • مقاومت بالایی دارند.
 • ابعاد و ظاهر مناسبی دارند.
 • راحت هستند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره و نوبت‌دهی